Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-07-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Jak (i czym!) dojechać na koncerty w Manufakturze? Darmowy parking rowerowy

 

Zbliżają się urodzinowe koncerty z okazji 600-lecia Łodzi. Na scenie w Manufakturze od piątku (28.07) do niedzieli (30.07) wystąpią Dawid Kwiatkowski, Margaret, Strachy na Lachy, Kayah, Ignacy oraz KULT. Jak dojechać na występy?

Najłatwiej komunikacją miejską

MPK Łódź poinformowało, że od 28 do 30 lipca komunikacja miejska w Łodzi będzie darmowa (promocja obejmuje wszystkie strefy). W ramach wspólnego honorowania biletów z darmowych przejazdów można skorzystać także w pociągach ŁKA i POLREGIO.  Obchody 600-lecia wiążą się także z dodatkowymi przejazdami autobusów i tramwajów. Zdecydowana większość linii tramwajowych i część autobusowych będzie kursować do 1 w nocy. Wydłużone kursy zaplanowano na liniach: 2A (co 10 minut), 3, 8A, 9 (w skróconym wariancie Dworzec Łódź Fabryczna - Widzew Augustów), 10AB (co 10 minut), 11, 12, 14, 55A, 57, 80C, 83, 86, 87A, 96C, Z6.

Linie autobusowe przejeżdżające przez przystanek „Zachodnia – Manufaktura”: 59, 73, 87A, 87B, 96C.

Linie tramwajowe przejeżdżające przez przystanek „Zachodnia – Manufaktura”: 2A, 2B, 3, 6, 11, 19.

Specjalnie z okazji koncertów w całym mieście powstanie specjalna linia „600”, która kursować będzie od piątku do niedzieli (co 7,5 minuty) pomiędzy sceną w Manufakturze a pozostałymi. Każdy z pasażerów będzie mógł łatwo sprawdzić, jak dojechać do danej sceny, gdyż autobusy, tramwaje, a także przystanki będą oznaczone specjalnymi tablicami.

Można też jednośladem! Manufaktura otwiera bezpłatny parking rowerowy

Letni klimat sprzyja podróżowaniu rowerem! Z tej okazji Manufaktura w dniach 28-30 lipca (od piątku do niedzieli) otwiera bezpłatny parking rowerowy dostępny w godzinach 12:00 – 24:00. Rowery będzie można pozostawić w wyznaczonym miejscu między wejściem do galerii handlowej (w pobliżu sklepu Van Graaf), a muzeum MS2. Parking będzie dozorowany przez ochroniarza, który będzie także koordynował jego funkcjonowanie. Obowiązkowo należy mieć swoje zapięcie.

W jaki sposób dostać się samochodem do Manufaktury podczas robót drogowych?

Nie ma już utrudnień na Alei Włókniarzy, więc dojazd ulicą Drewnowską będzie jedną z najlepszych opcji. Od strony Bałut i Radogoszcza można dostać się również ulicą Lutomierską. Od strony Widzewa najlepszym wyborem będzie dojazd ulicą Północną, gdyż otwarty jest przejazd na skrzyżowaniu z ulicą Franciszkańską/Kilińskiego.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ