Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2014-02-06

A A A POLEĆ DRUKUJ

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur

Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu organizuje konkurs dla firm z Warmii i Mazur. Celem konkursu jest promocja postaw społecznej odpowiedzialności biznesu wśród MIKRO, MAŁYCH i ŚREDNICH przedsiębiorstw. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 kwietnia br.

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS skierowany jest do przedsiębiorców z woj. warmińsko-mazurskiego, którzy swoją działalnością sprzyjają wdrażaniu najwyższej jakości produktów, usług bądź procesów zarządzania, a także wspierają rozwój lokalnych społeczności i szanują środowisko naturalne. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

„Niezwykle istotną kwestią jest wyróżnianie przedsiębiorstw, które działają w oparciu o standardy społecznej odpowiedzialności biznesu.  Ideą konkursu jest promowanie dobrych praktyk CSR obecnych w regionie. Często zdarza się, że przedsiębiorcy nie wiedzą, że postępując etycznie i transparentnie wdrażają narzędzia CSR. Dlatego tak ważne jest, by budzić świadomość i nagradzać tych, którzy swoim profilem działalności wspierają lokalną społeczność, swoje środowisko pracy, a takżez szacunkiem odnoszą się do środowiska naturalnego.” – powiedziała Eliza Popławska – Jodko, kierownik projektu.

Do konkursu mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, które prowadzą działalność gospodarczą – produkcyjną, handlową lub usługową. Kandydata do konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna, bądź organizacja posiadająca osobowość prawną. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu spośród przedsiębiorców, którzy osiągnęli najwyższe oceny w trzech kategoriach: najwyższa jakość, zaangażowanie i wspieranie rozwoju lokalnego oraz szczególna dbałość o środowisko naturalne. Rozstrzygnięcie i przyznanie nagród będzie miało miejsce w czerwcu 2014 roku.

Konkurs na Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS jest elementem działań Forum WaMaBOSS na rzecz wdrażania i promowania idei społecznej odpowiedzialności biznesu wśród przedsiębiorców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, oraz inicjowania współpracy przedsiębiorstw z instytucjami, organizacjami i lokalną społecznością.

*******

Forum WaMaBoss

Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu zostało powołane w 2012 w Olsztynie w ramach projektu realizowanego przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych. Forum WaMaBoss zostało zawiązane na rzecz popularyzacji efektywnej współpracy przedsiębiorstw z instytucjami, organizacjami i lokalną społecznością. Zadaniem tej innowacyjnej formuły jest wspieranie skutecznego wdrażania koncepcji biznesu odpowiedzialnego społecznie w sektorze Mikro Małych i Średnich Przedsiębiorstw na Warmii i Mazurach. Warmińsko-Mazurskie Forum Społecznie Odpowiedzialnego Biznesu propaguje pozytywne wzorce i najlepsze inicjatywy, służące stworzeniu społecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inicjowanie nowych rozwiązań w zakresie odpowiedzialności społecznej pracodawców. Więcej informacji na temat Forum WaMaBoss na stronie www.centrum-csr.com .

Więcej informacji udziela:

Daria Kozieja tel. 603 110 172 e-mail: d.kozieja@atchristie.com

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ