Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-05-12

A A A POLEĆ DRUKUJ

Muzyk z duetu Figo Fagot zrealizuje kampanię crowdfundingową na platformie Raisemana

 

Piotr Połać (Figo), muzyk znany z satyrycznego duetu Bracia Figo Fagot, planuje pozyskać finansowanie na platformie crowdfundingowej Raisemana, za której technologię odpowiada Codeaddict, notowany na NewConnect software house. Umowa między Raisemana a Overdose Studios (wydawca Figo) zakłada start kampanii finansującej projekty muzyczne Figo’86 oraz Figo i Samogony.

Będzie to pierwsze przedsięwzięcie muzyczne finansowane poprzez Raisemana i drugi projekt na platformie. Władze Codeaddict, udziałowca Raisemana zapowiadają prezentacje kolejnych planów rozwoju projektu crowdfundingowego.

Figo’86 oraz Figo i Samogony to nowe projekty muzyczne Piotra Połacia. Muzyk kojarzony dotychczas głównie z zespołu Bracia Figo Fagot, do swojej inicjatywy zaprosił artystów takich jak Grzegorz Skawiński (Kombi) czy Paweł Stasiak (Papa Dance).  Figo i Samogony to rozwinięcie współpracy, którą zapoczątkował utwór „Nie zaufam nigdy już” nagrany w 2020 roku. Będzie to nowa odsłona satyrycznej i popularnej formuły sztuki obserwacyjnej, której Piotr Połać jest prawdziwym wirtuozem, a którą kochają miliony. Figo’86 to natomiast nowy, autorski projekt Piotra Połacia, w którego realizację zaangażowany jest m.in. znany na polskiej scenie muzycznej Michał Kożuchowski (Sir Michu).

Overdose poprzez swoją kampanię chce ponadto ułatwić przedstawicielom muzyki alternatywnej dostęp do finansowania z wykorzystaniem społeczności zgromadzonej wokół tych twórców.

- Zamierzamy zebrać pieniądze na ukończenie naszych nowych projektów podczas zbliżającej się kampanii crowdfundingowej. Nie będzie to jednak zwykła zbiórka – zapraszamy tym samym wspierających do partycypowania w dochodach ze sprzedaży tego projektu muzycznego. Jako Overdose, wraz z Raisemana przetrzemy szlaki, zbudujemy przestrzeń i stworzymy platformę dla finansowania muzyki alternatywnej w Polsce w zupełnie nowym wymiarze. Chcemy w przyszłości mieć możliwość umacniania tego nurtu muzycznego, w którym znacznie trudniej przebić się po finansowanie wytwórni i wspierania reprezentujących go artystów  wyjaśnia Piotr Połać, muzyk, współzałożyciel Overdose Studios.

Raisemana.com to platforma z jednej strony skierowana do twórców projektów, którzy szukają dodatkowego finansowania dla swoich realizacji oraz spółek. Z drugiej strony, daje ona możliwość wsparcia pomysłów, w które wierzą użytkownicy platformy, przez co stają się oni ich częścią. W zamian za wsparcie projektu poprzez wkład pieniężny, wpłacający otrzymują m.in. przez czas określony w warunkach kampanii udział w sprzedaży określonego dobra. Dodatkowo, wspierający otrzymują różnego rodzaju benefity niepieniężne (gadżety, specjalne prezenty) związane z projektem.  Sama platforma korzysta z technologii blockchain.

- Od początku plan był prosty – Raisemana ma wspierać twórców z różnych branż. Obok gamingu, widzieliśmy też autorów książek, filmów czy muzyki. Dlatego współpraca z Overdose a zwłaszcza kampania Figo to dla nas świetne informacje i dowód na to, że również nieszablonowi twórcy z alternatywnego nurtu muzyki sięgają po crowdfunding. Jestem przekonany, że jest to świetna okazja dla wspierających, bo oprócz wsparcia bardzo rozpoznawalnego artysty można partycypować w komercjalizacji projektu muzycznego Piotra Połacia a przy okazji złapać fajne bonusy  – komentuje Kamil Stanek, prezes zarządu Raisemana sp. z o. o.

Twórcą technologii oraz partnerem Raisemana jest Codeaddict S.A. Głównym akcjonariuszem platformy jest Grupa INC, notowana na głównym rynku GPW. Codeaddict, poza tym, że tworzy nowoczesne rozwiązania software’owe, zajmuje się również wspieraniem startupów w ramach działalności venture building. Doświadczenie zdobyte na tych polach ma pomóc w trafny sposób ocenić potencjał projektów oraz kierunek rozwoju, jaki powinny obrać.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ