Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2017-04-27

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nowa nadzieja dla atopików! Powstało Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Co roku atopowe zapalenie skóry (AZS) diagnozowane jest u co piątego nowo narodzonego dziecka. Ogromna skala zjawiska, uciążliwy przebieg choroby, która dotyka całą rodzinę oraz brak wsparcia finansowego ze strony Państwa dla pacjentów z AZS, były impulsem do założenia Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA), którego prezesem została Małgorzata Walczak.

Atopowe Zapalenie Skóry to choroba przewlekła, trudna do zdiagnozowania i opanowania, która najczęściej ma podłoże alergiczne. Charakteryzuje się rozległymi zmianami skórnymi, które są chronicznie suche, pękają, bolą, ale przede wszystkim bardzo swędzą. To właśnie świąd powoduje nieprzespane noce, konieczność ciągłego stosowania emolientów, stany nerwicowe i inne problemy psychiczne, a czasami nawet realne zagrożenie dla życia.

PTCA postanowiło pomóc osobom zmagającym się z AZS i rozpocząć, zakrojoną na szeroką skalę, edukację zarówno środowisk medycznych, szkół, przedszkoli i żłobków, rodziców małych pacjentów, jak i dorosłych chorych. W statut PTCA wpisana jest również współpraca z organami administracji państwowej, samorządami zawodowymi oraz stowarzyszeniami, która ma na celu upowszechnianie wiedzy o AZS oraz uzyskiwanie niezbędnego wsparcia dla zmagających się z nim osób.

PTCA prowadzi obecnie kampanię zachęcającą wszystkich, którzy mają bezpośrednią styczność z chorobami atopowymi, a w szczególności z atopowym zapaleniem skóry, astmą oskrzelową, pokrzywką, alergicznym zapaleniem spojówek i alergicznym nieżytem nosa, do rejestracji na www.ptca.pl. Członkostwo w PTCA to wiele korzyści i przywilejów, m.in. dostęp do bezpłatnego magazynu „ATOPIA”, darmowe konsultacje psychologiczne, liczne zniżki w sklepach partnerskich z profesjonalnymi kosmetykami i odzieżą, dostęp online do bazy wiedzy. Koszt członkostwa to jedynie 30 pln/ rok (osoba fizyczna) i 500 pln/rok (firma/członek wspierający).

Link do rejestracji: https://www.ptca.pl/index.php/zostan-czlonkiem-ptca/chce-zostac-czlonkiem-ptca-dlczego-warto/czlonek-uczestnik-osoba-fizyczna/deklaracja-przystapienia

Więcej informacji:
Marta Świtek – Rzecznik Prasowy PTCA
Mobile: 696-705-704
E-mail: marta.switek@ptca.pl
www.ptca.pl
 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ