Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-04-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Pracodawcy RP na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

 

Działający w interesie pracodawców eksperci wezmą udział w czterech panelach związanych z finansami, gospodarką, rynkiem nieruchomości i franczyzy 

 

Warszawa, 22 kwietnia 2022 r.Prezes Pracodawców RP Rafał Baniak, wiceprezesi Piotr Kamiński i Jacek Cieplak oraz Kamil Sobolewski – główny ekonomista organizacji, to paneliści Europejskiego Kongresu Gospodarczego, zaplanowanego na 25-27 kwietnia br. w Katowicach.

Eksperci Pracodawców RP o czterech filarach biznesu

W pierwszym dniu Kongresu (25 kwietnia) o godz. 16.30 w panelu poświęconym konsekwencjom gospodarczym w kontekście wojny na Wschodzie weźmie udział Rafał Baniak, prezes Pracodawców RP. Jego współrozmówcami będą: Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu ds. współpracy ekonomicznej, rozwojowej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Anatolij Kinach, premier Ukrainy w latach 2001-2002.

Główny Ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski został zaproszony do panelu „Euro – atuty i obawy”, który będzie poświęcony zagadnieniom związanym z finansami. Podczas tej sesji eksperci będą dyskutować, czy w aktualnej sytuacji gospodarczej i wobec niestabilnej przyszłości wprowadzenie wspólnej waluty jest atrakcyjne dla państw członkowskich. Euro w Polsce? Kiedy i na jakich warunkach? Odpowiedzi na te i inne pytania uczestnicy Kongresu poznają 25 kwietnia o godz. 16.30, podczas panelu z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Pracodawców RP i przedstawiciela Rady Polityki Pieniężnej.

Kolejny panel, w którym głos zabierze wiceprezes zarządu Pracodawców RP ds. finansowych Piotr Kamiński, jest zaplanowany na 27 kwietnia (godz. 9.30) i będzie poświęcony zagadnieniom inwestycyjnym związanym z rynkiem nieruchomości komercyjnych. Biorący w nim udział eksperci opowiedzą o największych wyzwaniach z tym związanych – bezpieczeństwie epidemiologicznym, rosnących kosztach budowy, inflacji, walce o talenty, rozwoju e-commerce, zmianie stylu pracy, cyberbezpieczeństwie, kryteriach ESG czy zrównoważonym rozwoju.

Z kolei Jacek Cieplak, adwokat, członek zarządu Pracodawców RP, weźmie udział w sesji poświęconej znaczeniu rynku franczyzowego w polskiej gospodarce. Ekspert razem z przedstawicielami Polskiej Organizacji Franczyzodawców, Polskiej Izby Handlu, Ministerstwa Sprawiedliwości i Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców będzie debatować o tym, jakie znaczenie w rozwijaniu biznesu ma siła marki, zaplecze oraz know-how. Dodatkowo poruszone będą zagadnienia związane z wolnym rynkiem, uczciwą konkurencją, jakością prawa i orzecznictwa a możliwościami rozszerzenia rynku franczyzowego. Franczyza w Polsce nie została dotychczas prawnie uregulowana. Działa ona na podstawie zawieranych umów nienazwanych. Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło działania, by uregulować umowę franczyzy w postaci osobnej ustawy w celu wpisania jej do kodeksu cywilnego jako umowy nazwanej. Pracodawcy RP uczestniczą w pracach analityczno-koncepcyjnych (prekonsultacjach) nad regulacją tego obszaru.

O Europejskim Kongresie Gospodarczym

Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w Katowicach w dniach 25-27 kwietnia. Na wydarzeniu nie może zabraknąć przedstawicieli największej organizacji pracodawców w Polsce, dlatego eksperci Pracodawców RP wezmą udział w czterech sesjach poświęconych najważniejszym zagadnieniom gospodarczym. Ponadto podczas uroczystej gali wręczone zostaną specjalne nagrody „Wektory Serca”. To wyróżnienie dla polskich przedsiębiorców, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie zaangażowali się w natychmiastową pomoc przybywającym do Polski obywatelom ukraińskim oraz pozostających w Ukrainie. Gala nagród Wektory Serca wyróżnienie przedsiębiorców udzielających pomocy Ukrainie odbędzie się 26 kwietnia 2022 o 20.30 w Holu Dolnym. Aby wziąć udział w wydarzeniu, również online, konieczna jest rejestracja na stronie www.eecpoland.eu.

Słowa kluczowe:EKG; Pracodawcy RP

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ