Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-08-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

Robs Group Logistic: wzrost przychodów i zysku netto w II kwartale br.

Robs Group Logistic SA (RGL), notowana na NewConnect spółka z branży magazynowo – logistycznej, po dwóch kwartałach 2023 r. wypracowała 34% wzrost przychodów ze sprzedaży do wartości 12,4 mln zł. W samym drugim kwartale br. Spółka zaraportowała 6,55 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o aż 64% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 r. Wysoki poziom sprzedaży przełożył się na 2,23 mln zł EBIT w pierwszym półroczu br. (wzrost o 76% rdr) oraz 1,12 mln zł w okresie od kwietnia do czerwca br. EBITDA za pierwsze półrocze 2023 wyniosła 3,144 mln zł (1,3 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego). Zysk netto narastająco po dwóch kwartałach br. Spółki zamknął się na poziomie 1,21 mln zł (wzrost o 60% rdr.). W samym drugim kwartale 2023 r. gdańska firma zaraportowała 385 tys. zł zysku netto wobec straty rok wcześniej. Sprzedaż Robs Group Logistic napędza wzrost popytu na usługi i produkty Spółki z branży magazynowej w Europie - w szczególności w Szwecji i Polsce - oraz m.in. dynamiczny rozwój portów bałtyckich.

 

- Za nami udany kwartał jak i całe półrocze. Zrealizowaliśmy wiele interesujących projektów i poczyniliśmy duże kroki w dalszej dywersyfikacji geograficznej i produktowej naszego biznesu. Sprzedaż rośnie w tempie dwucyfrowym. Bardzo istotne jest również to, że w pierwszym półroczu poprawiliśmy marżę EBIT do 18% i netto do poziomu 9,7%. - powiedział Robert Dąbrowski, prezes zarządu Robs Group Logistic. - Zaraportowane dane finansowe potwierdzają ekspansję operacyjną Robs Group Logistic oraz pozwalają z optymizmem oczekiwać wyników w drugiej połowie roku, zwłaszcza w kontekście wejścia na nowe rynki zbytu - podkreśla.

Spółka informowała wcześniej, że planuje wejść na nowe zagraniczne rynki m.in. do Norwegii, Holandii, Belgii, Danii i Niemiec czyli największego europejskiego rynku magazynowego. Obecnie głównym rynkiem działalności Robs Group Logistic jest rynek szwedzki. Firma działa na nim już od kilkunastu lat. Wysokie nakłady na nowe obiekty, modernizacje i rozbudowy obecnych przekładają się na wysoki popyt na usługi i produkty polskiej firmy, co ma odzwierciedlenie w realizowanych projektach oraz dynamicznie rosnących wynikach finansowych Spółki. Od stycznia do czerwca br. aż 90% przychodów RGL było zrealizowana za granicą, natomiast za ok. 10% odpowiadał rynek polski.

Sprzedaż produktów „re-use” używanych i przystosowanych do ponownego użytku miała wartość 5,3 mln zł, co stanowiło około 43% przychodów netto ze sprzedaży. Oprócz tego znaczący wzrost nastąpił w segmencie usług, tj. w zakresie montaży, gdzie Spółka wypracowała około 3,8 mln zł przychodów (31% udział). Generalnie sytuacja ta wynikała z tendencji rynku inwestycyjnym w branży magazynowo logistycznej.

Pod koniec czerwca br. gdańska firma rozszerzyła swoją działalność biznesową o usługi magazynowania dla zewnętrznych podmiotów. W ramach pierwszego kontraktu Spółka świadczy usługi magazynowania oraz załadunku i rozładunku towarów w postaci komponentów fotowoltaicznych. Działalność związana z usługami magazynowania ma w przyszłości stanowić istotny element dywersyfikacji biznesu Robs Group Logistic jako element logistyki kontraktowej.

 

- Dywersyfikujemy naszą działalność również pod kątem oferowanych usług i produktów. Już po zakończeniu drugiego kwartału nawiązaliśmy porozumienie z firmą SUNSOL w celu wspólnego oferowania rozwiązań z zakresu instalacji fotowoltaicznych dla klientów z branży logistyczno–magazynowej na polskim i zagranicznym rynku. Maksymalnie chcemy wykorzystać nasz nowoczesny park maszynowy. Systemy fotowoltaiczne będą oparte i zaprojektowane na komponentach konstrukcyjnych wyprodukowanych właśnie przez nas. - mówi prezes Robs Group Logistic - Dzięki temu będziemy w stanie generować większe przychody, a nasz biznes będzie bardziej stabilny i bezpieczny, co w kontekście bardzo zmiennej i niepewnej sytuacji gospodarczej ma bardzo ważne znaczenie - zakończył Robert Dąbrowski.

W drugim kwartale miał miejsce również debiut Robs Group Logistic na małej giełdzie. W dniu 28 kwietnia br. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect. Spółka została bardzo dobrze przywitana przez inwestorów. Na koniec sesji kurs akcji wzrósł o prawie 90% do 3,79 zł.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ