Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2022-02-04

A A A POLEĆ DRUKUJ

Sygnis S.A. podsumowuje pierwszy rok prac nad projektem autorskiej biodrukarki i informuje o sukcesach sieci dystrybucji

 

Sygnis S.A., notowana na NewConnect deeptechowa Spółka prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, ma za sobą pierwszy rok realizacji projektu badawczo-rozwojowego, mającego na celu stworzenie technologii druku z biomateriałów i skonstruowanie biodrukarki do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów. Jest on realizowany we współpracy z Fundacją Badań i Rozwoju Nauki. Projekt jest realizowany w ramach segmentu działalności spółki: biotechnologia.

Wywodząca się z dziedziny druku 3D Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Projekt, o którym mowa, to jeden z projektów badawczo-rozwojowych realizowanych przez Sygnis S.A., w ramach którego zespół badawczy pracuje nad drukarką 3D, która pozwoli na tworzenie materiałów symulujących żywe tkanki.

- Prace nad jednym z naszych flagowych projektów R&D idą zgodnie z przyjętym harmonogramem. Jesteśmy przekonani, że nasza biodrukarka będzie stanowiła przede wszystkim duży krok na drodze do urzeczywistnienia marzeń o drukowaniu kompletnych narządów, gotowych do przeszczepów – komentuje Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Spółka informuje, iż nie napotkała żadnych problemów związanych z osiągnięciem tzw. kamienia milowego w projekcie biodrukarki, a także rozliczeniem etapu prac badawczo-rozwojowych. Prace nad projektem idą zgodnie z przyjętym planem. W związku ze statusem dystrybutora rozwiązań światowego lidera biodruku 3D, międzynarodowej Grupy BICO, Sygnis SA informuje, że w 2021 roku dostarczyła do klientów w Polsce sześć biodrukarek 3D o wartości około 1 miliona złotych netto.

Biodruk 3D to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku druku 3D. Wartość roczna światowego rynku biodruku 3D w 2018 wyniosła 956 milionów dolarów, a według prognoz w 2026 wyniesie 4,1 miliarda dolarów. Jest to jeden z szybciej rosnących rynków z przyrostem około 19,5% rocznie.

-  Rosnący niemal 20 procent rocznie rynek daje nam bardzo dużo perspektyw. Niemal wszystkie tego typu urządzenia są przeznaczone głównie dla środowiska naukowego. Maszyna, nad którą pracujemy, pozwoli na udoskonalenie tego typu technologii i rozszerzenie jej aplikacyjności – informuje Andrzej Burgs.

Projekt biodrukarki jest realizowany przez Sygnis S.A. w ramach segmentu działalności spółki: biotechnologia. Specjaliści Spółki pracują również nad projektami z takich segmentów jak Energetyka, Nanotechnologia oraz Nowe technologie przyrostowe.

 

***

O Spółce:

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu,  zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:

- Energetyka

- Biokonwergencja (biotechnologia)

- Nanotechnologia

- Nowe technologie przyrostowe

W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały we wstępie adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Słowa kluczowe:Sygnis

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ