Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-01-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Teatr dla dzieci w centrum handlowym. Promenada nową siedzibą Teatru Niewielkiego

Od 21 stycznia na Pradze rozszerzy się oferta kulturalna dla najmłodszych warszawiaków, w dodatku w nietypowej lokalizacji. Centrum handlowe Promenada stanie się nową siedzibą wyjątkowego Teatru Niewielkiego – teatru dla dzieci w wieku 1-7 lat z repertuarem spektakli poruszających ważne tematy, a przy tym stanowiących idealną rozrywkę. 

Teatr Niewielki powstał siedem lat temu z inicjatywy Marii Szajer – aktorki i pisarki – która swoją twórczość postanowiła poświęcić najmłodszym odbiorcom. Od tamtej pory, przy współfinansowaniu m.st. Warszawy, powstało 11 wyjątkowych, interaktywnych przedstawień teatralnych, które oprócz zabawy niosą ze sobą wartościowy przekaz – używając odpowiednich dla dzieci środków wyrazu, uczą m.in. tolerancji dla inności („Dziwaki”, „Tu i Tam”), edukują o wartości przyjaźni („Kółko i kwadrat”, „Hu hu ha!”), uświadamiają o zjawisku straty bliskiej osoby („Wyspa”). Interakcja z widzami odbywa się nie tylko w trakcie trwania spektaklu, ale także adekwatnej do poruszanego tematu 15-minutowej zabawy po jego zakończeniu. 

Dzieci uczą się przez bezpośrednie doświadczenie – aktywny udział w wydarzeniu pozwala utrwalić pozytywne skojarzenia i nawiązać żywą więź z teatrem. – mówi założycielka Teatru Niewielkiego Maria Szajer i dodajeWspółpraca teatru z miejscem takim, jak Promenada, otwiera nowe perspektywy interakcji biznesu i kultury, i przyniesie, jak wierzymy, realne korzyści nie tylko obu stronom, ale przede wszystkim mieszkańcom stolicy i okolic.

Siedziba Teatru Niewielkiego w CH Promenada została zaprojektowana specjalnie pod najmłodszych. Odwiedzając go, dzieci mają czuć się komfortowo i bezpiecznie. Kameralna sala spektaklowa mieści 50 osób, jest profesjonalnie wyposażona i urządzona w charakterystycznej stylistyce. W kolorowym foyer czekają zabawki, książki i małe co nieco. Wszystkie spektakle trwają ok. 30 minut, co według psychologów dziecięcych jest optymalnym czasem, by zainteresować dziecko, ale nie spowodować jego nadmiernego pobudzenia, a są tworzone przez profesjonalnych artystów wielu dziedzin. 

– Cieszymy się , ze Teatr Niewielki znalazł  swój dom w Promenadzie. Nasi klienci chętnie korzystają z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i już proponowanych przez nas opcji, chociażby bezpłatnych zajęć w strefie Piąty Wymiar czy szkoły tańca Egurrola Dance Studio. Teatr Niewielki stanowi idealne uzupełnienie oferty Promenady i na pewno znajdzie wielu lojalnych widzów. Jesteśmy przekonani, że jego obecność jeszcze bardziej umocni naszą więź z lokalną społecznością i będzie atrakcyjnym sposobem spędzania u nas czasu dla dzieci i rodzin – mówi menedżerka CH Promenada Sylwia Ochnio.

Teatr Niewielki mieści się na drugim piętrze Promenady. Zakup biletów na spektakle będzie się odbywał przez macierzystą stronę internetową teatru https://www.teatrniewielki.pl/ .

 

Więcej informacji na stronie: oraz https://warszawa.promenada.com/ i https://www.teatrniewielki.pl/

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ