Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-05-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

W maju jak w gaju dębowych podłóg

 

Wytkowo zimny maj” (wyk. Maanam) nie zniechęca przed realizacją wymarzonego remontu czy też zaplanowanej konserwacji. Roślinność budzi się do życia, a w naszych domach stawiany na powiew prawdziwej świeżości. Natura już od lat wiedzie prym wśród trendów szeroko pojętego designu. Na jej czele od lat plasuje się najwyższej jakości dębowa podłoga o którą wraz z nadejściem wiosny warto zadbać.

 

 

Wydawać by się mogło, że każdy rok przynosi nowe nurty w branży wnętrzarskiej. Nic bardziej mylnego. W dobie coraz większej świadomości związanej z ekologią, środowiskiem i zrównoważonym rozwojem od lat inwestorzy decydują się na sporą dawkę przyjaznych otoczeniu materiałów. Dębowa podłoga to wisienka na torcie przestrzeni połączonych z naturą. Wykonana z najwyższej klasy drewna i odpowiednio konserwowana oraz użytkowana zostanie z nami mimo zmiany trendów.

W gaju dębowych desek i klepek

Dąb europejski jest jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych surowców drewnianych. Poza tym bez wątpienia jest materiałem pięknym i szlachetnym. To głównie dzięki tym właściwościowym podłogi wykonane właśnie z dębu są tak cenione i pożądane. Odpowiednio zadbany i pielęgnowany parkiet przetrwa kilkadziesiąt lat niemal w niezmienionym stanie. Warto dodać, że dąb posiada również właściwości higroskopijne. Cóż to oznacza w praktyce? Tyle, że reguluje poziom wilgoci w powietrzu i tworzy mikroklimat oraz przyjemną atmosferę.

- Meble z naturalnego materiału są ekologiczne, zdrowe, przeznaczone dla alergików, a ponadto wizualnie pasują do każdego wnętrza. Nieważne więc, czy w pomieszczeniu podłoga gra główne skrzypce, czy też ma być jedynie tłem do stylizacji, dębowy odcień nigdy nie wyjdzie z mody. Doskonale wpisują się zarówno w styl klasyczny, eklektyczny, minimalistyczny, prowansalski czyt też modny ostatnio japadni zaznacza ekspert marki Chapel Parket, Sebastian Kos dodając jednocześnie, że aby nasza podłoga przetrwała lata warto pamiętać o jej prawidłowym użytkowaniu.

 

Kilka lekkich zabiegów...

Drewniana podłoga wymaga odpowiedniego traktowania. Nie jest to jednak zabieg skomplikowany i czasochłonny, a jedynie obligujący do rozsądnego użytkowania każdego dnia. Taką właściwie pielęgnowaną podłogą możemy cieszyć się przez długie lata i z nieukrywaną satysfakcją na bieżąco podziwiać proces jej naturalnego starzenia. Dębową, olejowaną podłogę łatwo utrzymać w czystości. Oczywiście, warto pamiętać o kilku prostych zasadach - Dobrze jest umieścić filce pod ruchomymi meblami (np. krzesłami), rozlane płyny wycierać wilgotną ściereczką, a podłogę czyścić na sucho. Do mycia najlepiej używać dobrze odsączonego z wody mopa oraz środków zalecanych przez producenta. W codziennym użytkowaniu pomocna jest również instrukcja dołączona do zamówienia. W niej zawarte są cenne wskazówki, dzięki którym drewno przez lata nie straci swoich walorów użytkowych i estetycznych - informuje ekspert marki Chapel Parket.

...i kilka „grubszych” spraw konserwacyjnych.

Dębowa podłoga raz na jakiś czas wymaga jednak poważniejszej regeneracji. Warto wiedzieć, że desek, klepek oraz kasetonów marki Chapel Parket się nie cyklinuje, wystarczy je systematycznie konserwować. Producenci zalecają, aby pierwsze olejowanie miało miejsce w ciągu pół roku od zamontowania podłogi. - Bardzo ważne jest, aby pierwsza konserwacja olejem miała miejsce najwcześniej po miesiącu od zamontowania podłóg. Olej woskowy, którym zabezpieczone są podłogi w procesie ich produkcji musi się utwardzić. Przez pierwsze 30 dni zdecydowanie zalecamy, aby podłoga nie była poddawana zabiegom pielęgnacyjnym (myta czy olejowana). Jeśli wystąpi jakikolwiek zaciek (np. rozleje się woda), należy usunąć go tak szybko jak to możliwe przy pomocy miękkiej szmatki - dodaje S. Kos.

Olejowanie nie tylko odświeża podłogę, ale sprawia, że deski wyglądają jak nowe. Dzięki pielęgnacji olejem drobne zarysowania oraz plamy wynikające z codziennego użytkowania znikają bez śladu. Taki zabieg doskonale wprowadzi wiosenną świeżość do pomieszczeń. Połączony z potencjalnymi modyfikacjami wystroju nada nowej jakości naszym przestrzeniom.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ