Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-02-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Wealthseed wprowadza oprocentowanie na rachunkach inwestycyjnych

Mając na uwadze ostatnie zmiany na rynku finansowym, w szczególności rosnące stopy procentowe w banku centralnym i oprocentowanie środków na rynku międzybankowym, WealthSeed – polska platforma do łatwego inwestowania i zarządzania finansami osobistymi - wprowadza oprocentowanie na rachunkach pieniężnych, aby przekazać klientom korzyści wynikające z nowego środowiska stóp procentowych. Dzięki temu rachunek pieniężny w WealthSeed staje się kontem inwestycyjno-oszczędnościowym, które pomoże efektywnie budować i pomnażać kapitał poprzez atrakcyjne rynkowo oprocentowanie niezainwestowanych środków i jednocześnie łatwy dostęp do produktów inwestycyjnych.

W ramach promocji obowiązującej do końca lutego, nowi klienci platformy otrzymują podwyższone oprocentowanie w wysokości 10% w skali rocznej przez pierwsze 3 miesiące na kwocie do 3000 PLN. Po przekroczeniu kwoty 3000 PLN oraz po upływie 3 miesięcy środki pozostają oprocentowane bez limitów według zmiennej stopy procentowej opartej o dzienne oprocentowanie środków na rynku międzybankowym. Aktualna stawka standardowej stopy procentowej w WealthSeed wynosi 4% w skali roku (stawka ta odnosi się do stopy rocznej procentowej, jaką Klienci otrzymali za styczeń 2023). Odsetki są naliczane codziennie i kapitalizowane na rachunku klienta w pierwszym dniu każdego miesiąca. 

Celem WealthSeed jest wyjście do szerszej grupy potencjalnych klientów, którzy powinni zacząć efektywnie oszczędzać i inwestować, jeśli chcą zabezpieczyć swoje środki i realizować długoterminowe cele finansowe, przede wszystkim gromadząc oszczędności niezbędne do utrzymania poziomu życia na emeryturze. Do tej pory klienci platformy najczęściej inwestowali aktywa w ETF-y, które stanowią optymalny, zdobywający coraz większą popularność w Polsce i na świecie produkt dla początkujących inwestorów i nie tylko, pomagający chronić oszczędności przed inflacją. 

Konto w WealthSeed można w kilka minut otworzyć w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Otworzenie i prowadzenie konta pieniężnego nie są obarczone żadną dodatkową opłatą. WealthSeed przechowuje środki pieniężne u partnera bankowego z gwarancją Skarbu Państwa, dzięki czemu gotówka klientów jest bezpieczna - analogicznie jak w banku. 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ