Polacy zapłacą więcej za Disney+. Podwyżka za miesiąc

Na początku października Disney+ podniósł ceny dla nowych użytkowników. W ostatnim czasie platforma zaczęła z wyprzedzeniem informować dotychczasowych klientów o korekcie cennika. Część z nich otrzymała e-maila w ostatni weekend. Nowe ceny zaczną obowiązywać 12 stycznia 2026 roku.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
Polacy zapłacą więcej za Disney+. Podwyżka za miesiąc
Serwis streamingowy Disney+

Nowi użytkownicy za pakiet Standard (Full HD, dwa urządzenia w jednym czasie, dźwięk 5.1) płacą od października 34,99 zł miesięcznie zamiast 29,99 zł. Z kolei cena paczki Premium (4K, cztery urządzenia, Dolby Atmos) wzrosła z 49,99 zł do 59,99 zł. Wysokość opłaty za dodatkowego użytkownika spoza gospodarstwa domowego wzrosła z 17,99 zł do 20,99 zł.

Jakie informacje Disney+ przekazał w e-mailu?

Disney+ zatytułował wiadomość do abonentów "Nadchodząca zmiana ceny". – Mamy nadzieję, że podobają Ci się niesamowite opowieści w Disney+! Nieustannie dbamy o to, żeby oferować rozrywkę na najwyższym poziomie, dlatego postanowiliśmy zmienić nasze ceny. Jeśli wyrazisz zgodę, cena twojej subskrypcji Disney+ Standard wzrośnie do 34,99 zł za miesiąc z dniem 12 stycznia 2026 – czytamy w e-mailu.

Dalej pojawiła się instrukcja dla użytkowników. – Aby zaakceptować podwyżkę ceny, przejdź do strony Disneyplus.com lub użyj aplikacji Disney+, gdzie zobaczysz komunikat na ekranie. Jeśli wybierzesz opcję "Zaakceptuj nową cenę", nowa cena będzie naliczana od daty następnego rozliczenia. Jeśli nie zaakceptujesz podwyżki ceny lub nie zmienisz planu subskrypcji przed 12 stycznia 2026, możemy anulować Twoją subskrypcję – napisała platforma.

Później firma zapowiedziała wiele nowości programowych. – Niezależnie od decyzji, możesz nadal korzystać z serwisu Disney+ do końca bieżącego okresu rozliczeniowego. Jeśli masz pytania, przejdź do Centrum pomocy, gdzie uzyskasz więcej informacji. Dziękujemy, że jesteś z nami. Szykujemy mnóstwo nowości i nie możemy się doczekać, żeby Ci je pokazać! – zakończył e-maila Disney+.

Disney+, który pozwala na oglądanie treści m.in. od Walt Disney Studios, Marvel, Pixar, Lucasfilm i National Geographic, zadebiutował w Polsce 14 czerwca 2022 roku. Na początku subskrypcja kosztowała 28,99 zł miesięcznie. Jesienią 2023 roku cena głównego pakietu wzrosła do 37,99 zł. Jesienią zeszłego roku wprowadzono plany Standard za 29,99 zł i Premium (49,99 zł).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"