Donald Trump dalej atakuje dziennikarzy. Tak nazwał reporterkę ABC News

Prezydent USA Donald Trump w poniedziałek powiedział reporterce, która zapytała o publikację nagrania z ataku amerykańskich sił na łódź przemytników, że jest wstrętna. Niedawno do jednej z dziennikarek powiedział: "Cicho, świnko".

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Donald Trump dalej atakuje dziennikarzy. Tak nazwał reporterkę ABC News
Donald Trump, fot. kadr z youtube'a

Donald Trump został zapytany przez dziennikarkę stacji ABC News o to, czy popiera publikację nagrania z ponownego ataku amerykańskich sił na łódź przemytników, na której byli rozbitkowie.

– To, co (szef Pentagonu Pete Hegseth) zdecyduje, mi pasuje – dodał Trump. Zaprzeczył też, by mówił, że nie ma problemu z opublikowaniem nagrania z ataku i powtórzył, że dzięki ostrzelaniu jednej łodzi z narkotykami ratowane są życia 25 tys. Amerykanów.

– Ta łódź była załadowana narkotykami. Widziałem nagranie. Próbowali odwrócić łódź tak, by znowu mogła płynąć. A my tego nie chcieliśmy, bo łódź była pełna narkotyków – dodał.

Gdy reporterka dopytywała go o publikację, zwrócił się do niej: "Jesteś najbardziej wstrętną reporterką tutaj. Jesteś wstrętną, straszną, naprawdę straszną reporterką. I zawsze tak jest z tobą. Powiedziałem ci: cokolwiek Pete Hegseth będzie chciał zrobić, mi to pasuje".

W ubiegłą środę podczas rozmowy z dziennikarzami Trump zapewnił, że poparłby opublikowanie nagrania z powtórnego ataku na łódź z rozbitkami. – Nie wiem, co mają, ale z pewnością opublikujemy to, co mamy, bez problemu – zapewnił.

Dziennik "Washington Post" podał, że 2 września siły USA zabiły dwie osoby, które przeżyły ostrzał łodzi domniemanych przemytników narkotyków. Działanie takie miało być wykonanie na słowny rozkaz szefa Pentagonu, by "zabić ich wszystkich".

Członkowie Kongresu domagają się pełnej relacji z ataku na tle pojawiających się pytań o to, czy nie doszło do złamania prawa. W miniony czwartek admirał Frank "Mitch" Bradley poinformował członków Kongresu USA o szczegółach budzącego kontrowersje ataku i przekazał, że Hegseth nie wydał rozkazu, o którym doniosły media.

Trump do dziennikarki: cicho, świnko

Kilka tygodni temu Donald Trump podobnie jak w poniedziałek odniósł się do reporterki Mary Bruce z ABC News, gdy ta spytała, czemu jego administracja nie ujawni dokumentów ze sprawy przestępcy seksualnego Jeffreya Epsteina.

Prezydent USA skrytykował dziennikarkę i całą stację ABC News. – Jesteś okropną reporterką i okropną osobą – podkreślił.

Natomiast na pokładzie Air Force One do reporterki Bloomberga pytającej o jego kontakty z Epsteinem Donald Trump powiedział: "Cicho, świnko".

Źródło części tekstu: PAP

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?
Materiał reklamowy

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę