Dziennikarz po 17 latach pracy żegna się z Polsat News. Czas na emeryturę

W poniedziałek Grzegorz Dobiecki ostatni raz prowadził "Dzień na świecie" na antenie Polsat News. Dziennikarz, związany ze stacją od jej startu w 2008 roku, przechodzi na emeryturę.

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Dziennikarz po 17 latach pracy żegna się z Polsat News. Czas na emeryturę
Grzegorz Dobiecki

Grzegorz Dobiecki w rozmowie z portalem internetowym Polsat News wyjaśnił, że postanowił pożegnać się ze stacją i przejść na emeryturę głównie z powodu zmęczenia. Dziennikarz w tym roku kończy 70 lat.

Jego zdaniem "świat jest coraz trudniej objaśniać". – Komentatorzy stają się coraz bardziej bezradni. Opowiadamy ciągle o tym samym – ocenił.

Grzegorz Dobiecki ostatni raz w "Dniu na świecie"

Ostatni raz wieczorny program "Dzień na świecie" Grzegorz Dobiecki prowadził w poniedziałek. Od obecnych w studiu pracowników Polsat News dostał oklaski. – Koniec pewnej epoki. Tak wspaniali dziennikarze są rzadkością – skomentowała Agnieszka Gozdyra na platformie X.

Piotr Witwicki, dyrektor pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, przyznał, że bezskutecznie zachęcał Grzegorza Dobieckiego do pozostania w stacji.

– Długo próbowałem przekonać, by z tą emeryturą… to jeszcze poczekał. Będzie nam Grześka brakować, jako prowadzącego, ale będzie się pojawiać, jako nasz ekspert. Wybitny dziennikarz – podkreślił.

Grzegorz Dobiecki 17 lat w Polsat News

W zespole Polsat News Grzegorz Dobiecki był od startu stacji w 2008 roku. "Dzień na świecie" prowadził na zmianę z Janem Mikrutą, Grzegorzem Kozakiem i Agnieszką Laskowską, wcześniej był też gospodarzem podobnych programów "Tydzień na świecie" i "To był dzień na świecie".

W 2012 roku był nominowany do Wiktora w kategorii "Komentator lub publicysta", a w 2021 – do Telekamery jako "Prezenter informacji".

Pracę w mediach zaczął w Polskim Radiu. Po wprowadzeniu stanu wojennego wyjechał do Francji, gdzie mieszkał ponad 25 lat. Pracował w Radio France Internationale i polskojęzycznym "Kontakcie".

Od lat 90. współpracował też z mediami w Polsce: Telewizją Polską, "Rzeczpospolitą", RMF FM, "Polityką" i "Wprost". W ostatnich latach był zaś związany z podcastem "Raport o stanie świata".

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady