"Fantastyka" kończy 20 lat

Polski miesięcznik poświęcony fantastyce-naukowej - "Fantastyka" - obchodzi 20-lecie swego istnienia

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

"Fantastyka" to miesięcznik poświęcony literaturze, plastyce, filmom, nauce i społecznym zjawiskom z kręgu szeroko rozumianej fantastyki. Wydawany jest od 1982 roku. Od 1990 roku, po usamodzielnieniu się zespołu redakcyjnego i zmianie wydawcy, pismo przyjęło nazwę "Nowa Fantastyka". Ma ono jeden z większych nakładów wśród pism tego typu na świecie - obecnie co miesiąc ukazuje się 45 tys. egzemplarzy.

W "Fantastyce" debiutowało ponad 200 pisarzy. Niektórzy z nich - jak Jacek Dukaj, Marek Oramus, Andrzej Sapkowski, Rafał Ziemkiewicz - zdobyli dużą popularność.

Swój jubileusz pismo będzie świętowało 21 i 22 października w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Przez dwa dni będą się tam odbywać spotkania z pisarzami i autorami komiksów, a także pokazy filmowe.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Nadużywanie smartfonów przez rodziców szkodzi nastolatkom

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Znany kabareciarz kolejnym uczestnikiem "Tańca z gwiazdami"

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Australia podnosi kary za łamanie zakazu social mediów dla dzieci. Mają wynieść nawet 99 mln dol.

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Rusza Wimbledon z Igą Świątek i Mają Chwalińską. Gdzie oglądać?

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN

Prowadząca "Love Is Blind: Polska" w nowym show TVN

Play: Klient z domem, pakietem TV i światłowodem "jest pożeraczem danych"

Play: Klient z domem, pakietem TV i światłowodem "jest pożeraczem danych"