„Gazeta Polska” pozywa Stefana Niesiołowskiego za ‘PiS-owski szmatławiec’

„Gazeta Polska” skieruje pozew przeciw Stefanowi Niesiołowskiemu za to, że polityk w rozmowie z dziennikarzem pisma Samuelem Pereirą nazwał je „PiS-owską, propagandową szmatą”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Samuelem Pereira, dziennikarz „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” zadzwonił w poniedziałek do Stefana Niesiołowskiego z prośbą o skomentowanie nowelizacji ustawy o armii (Niesiołowski jest przewodniczącym sejmowej komisji obrony narodowej). W odpowiedzi usłyszał: „Ja z PiS-owskim szmatławcem nie rozmawiam, proszę pana. Jesteście PiS-owską, propagandową szmatą i z wami nie rozmawiam. Dobranoc” (patrz nagranie poniżej).

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, zapowiedział, że pismo pozwie Stefana Niesiołowskiego do sądu z art. 212 kodeksu karnego. - Chyba, że poseł Niesiołowski przedstawi zaświadczenie dowodzące, że w momencie rozmowy z naszym dziennikarzem był niepoczytalny - dodaje Sakiewicz.

Jednak polityk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” podtrzymał swoje słowa o „Gazecie Polskiej”, oceniając, że nie są one takie ostre. Niesiołowski dodał, że to w „GP” opublikowano tekst Rafała Ziemkiewicza sugerujący, jakoby podczas pobytu w więzieniu był gwałcony, co wywołało u niego chorobę psychiczną. - To gazeta, która podpala Polskę, która formułuje zarzuty wobec premiera, prezydenta, że to mordercy, którzy zabili poprzedniego prezydenta. Sakiewicz śmie mnie pozywać do sądu? Chętnie się z nim spotkam jeszcze raz - deklaruje poseł.

Stefan Niesiołowski nie pierwszy raz ostro odnosi się do prawicowych mediów i dziennikarzy. W maju ub.r. podczas blokady Sejmu przez związkowców do proszącej go o wypowiedź Ewy Stankiewicz (obecnie dziennikarki i dyrektor artystycznej TV Republiki) rzucił: „Won stąd” i odepchnął kamerę. Miesiąc później warszawska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie tego incydentu (przeczytaj więcej i zobacz nagranie tej sytuacji).

Z danych ZKDP wynika, że w maju br. średnia sprzedaż „Gazety Polskiej” wyniosła 51 618 egz. (zobacz szczegóły), a „Gazety Polskiej Codziennie” - 26 243 egz. (więcej na ten temat).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"