Hołdys odchodzi z MTV

Zmiana formatu MTV Classic. Hołdys przechodzi do innej stacji komercyjnej

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Po 10 miesiącach prowadzenia codziennych programów w MTV Classic, Zbigniew Hołdys, twórca i gospodarz "Hołdys Guru Limited", podjął decyzję o odejściu z tej stacji. Ostatni odcinek "HGL" zostanie wyemitowany w piątek 16 czerwca.

Zbigniew Hołdys ujawnił, ze myślał o odejściu z MTV już od kilku tygodni, kiedy to poinformowano go o wprowadzanych zmianach w formacie kanału Classic. Zmiany te miały objąć również jego program.

"Powiedziano mi, że z "Guru" muszą zniknąć niektóre gatunki muzyki. Okazało się, ze jest to potężne embargo, które objęło całą muzykę współczesną z Linkin Park, Marilyn Manson i Eminemem na czele. Miałem usunąć hip hop i wszelkie odmiany ostrej muzyki. Z liczącej 20,000 listy clipów, jakie znajdują sie w banku MTV, pozostawiono mi do dyspozycji ok 3000. W sekundę zrozumiałem, że to już nie będzie mój autorski program" - powiedział Zbigniew Hołdys.

Artysta zastrzega, że nie ma pretensji do dyrekcji MTV z powodu wprowadzonych zmian i zapewnia, że nie doszło z tego powodu do jakichkolwiek napięć.

"Rozmawialiśmy, to oczywiste, bo to są fajni i kumaci ludzie. Ja muszę pamiętać, ze to jest ich stacja i mają prawo do każdej decyzji programowej. To oni płacą za jej istnienie. Ja też nie chciałbym, zeby mi ktoś mówił, co w moim sklepie muzycznym powinno być sprzedawane". Dodaje jednak, ze i on musi dbać o swoje interesy. "Nowy format uczyniłby ze mnie prezentera odkurzonych przebojów. To nie leży w polu moich zainteresowań".

Według Hołdysa od kilku tygodni w MTV trwa dokładna analiza sytuacji programowej i ekonomicznej stacji. Decyzje o zacieśnieniu formatu są jej pierwszym rezultatem.

"To, co mi mówiono, brzmi logicznie i mam nadzieję, ze im się powiedzie. Ale - mówiąc językiem biznesu - ja też musze patrzeć na swoje notowania. Źle by się stało, gdyby MTV poszło w górę, a ja bym poleciał w dół".

Hołdys nie wie czy i kto poprowadzi nowy program w miejsce "Holdys Guru Limited".

"To jest za wczesna sprawa, zresztą to już pytanie nie do mnie" - wyjaśnia.

Tymczasem Zbigniew Hołdys najprawdopodobniej przejdzie do jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, gdzie będzie prezentował program zbliżony do "Guru" - jak zapewnia - w jeszcze bardziej atrakcyjnej formie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"