Kapitalizacja Facebooka przekroczyła 1 bln USD

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami części głównych indeksów, a S&P 500 osiągnął nowy rekord na koniec dnia. Wzrosty odnotował też Nasdaq Composite. Kapitalizacja Facebooka po raz pierwszy w historii przekroczyła 1 bln USD.

masz / pap
masz / pap
Udostępnij artykuł:

Dow Jones Industrial na zamknięciu zniżkował 0,44 proc. do 34 283,27 pkt. S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,23 proc. do 4290,61 pkt i jest najwyżej w historii. Nasdaq Composite wzrósł 0,98 proc. i zamknął sesję na poziomie 14 500,51 pkt.

W centrum uwagi był Facebook, którego kapitalizacja po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 1 biliona USD. Akcje spółki podrożały w poniedziałek ponad 4 proc. po tym jak sąd federalny oddalił "do poprawienia" pozew przeciwko firmie złożony przez Federalną Komisję Handlu.

Boeing spadł 3 proc. po tym, jak Federalna Agencja Lotnictwa USA ostrzegła, że jego model 777X "realistycznie" nie będzie certyfikowany do połowy 2023 r.

Nvidia zwyżkowała o 3,5 proc. Według informacji "Sunday Times" Nvidia otrzymała wsparcie dla planowanego przejęcia ARM od niektórych głównych klientów brytyjskiego producenta chipów za 40 mld USD.

Biogen spadł o 3,5 proc. Deputowani Izby Reprezentantów USA ogłosili dochodzenie w sprawie procesu, który doprowadził do zatwierdzenia leku na chorobę Alzheimera Biogen, a także ceny leku. Biogen podał, że będzie udzielał odpowiedzi na wszelkie zapytania od prawodawców.

Intellia Therapeutics rósł 45 proc. po tym, jak partner Regeneron ogłosił pozytywne wyniki w badaniu I fazy dotyczącym nowej terapii leczenia amyloidozy transtyretynowej.

Notowane na giełdzie w USA akcje chińskiego giganta technologicznego Baidu rosły 2,5 proc. po tym, jak dział pojazdów elektrycznych zatrudnił Franka Wu, poprzednio pracującego w Cadillac, do kierowania swoim studiem projektowym.

Prezydent Joe Biden powiedział w sobotę, że nie planuje zawetować ponadpartyjnej ustawy o infrastrukturze, jeśli zostanie ona przyjęta bez pakietu gospodarczego z pomocą dla rodzin, cofając deklarację z zeszłego tygodnia, że odmówi podpisania ustawy, jeśli oba projekty nie zostaną połączone.

Tamten komentarz Bidena rozgniewał niektórych republikańskich prawodawców, w tym przywódcę mniejszości senackiej Mitcha McConnella, który powiedział, że prezydent "zawetowaniem ponadpartyjnego porozumienia".

"Wydaje się, że dwupartyjna umowa infrastrukturalna, wypracowana w zeszłym tygodniu w Waszyngtonie, ma szansę urzeczywistnić się. Program ten może służyć krajowi w bliższej i dalszej perspektywie w tworzeniu miejsc pracy, pobudzaniu wzrostu gospodarczego, wspieraniu wzrostu przychodów i zysków przedsiębiorstw oraz zwiększaniu zdolności USA do rywalizacji z innymi narodami w hiperkonkurencyjnym XXI wieku" – napisał w raporcie John Stoltzfus, główny strateg inwestycyjny w Oppenheimer Asset Management.

masz / pap
Autor artykułu:
masz / pap
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"