SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

- Stanowisko polskiego rządu naszym zdaniem nie odpowiada rzeczywistym potrzebom twórców, zwłaszcza stanowisko Ministerstwa Kultury. Od lat przecież twórcy kultury, środowisko prosi o poparcie tej dyrektywy, wskazując, że chodzi im o ochronę kultury polskiej i rodzimych twórców - podkreśla Marek Frąckowiak, dyrektor Izby Wydawców Prasy, oceniając prace nad unijną dyrektywą o prawach autorskich. Artyści w manifeście "Razem Dla Kultury" apelują o przyjęcie art. 11 i 13 dyrektywy.

Dołącz do dyskusji: Artyści i dziennikarze apelują o wprowadzenie dyrektywy o prawach autorskich. „Niezrozumienie przepisów”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mart
artyści już nie chcą czuć się jak gnębione dzieci w szkole gdzie w sumie to mówią pani że ten duży starszak ukradł mu pieniądze na drożdżówkę, ale pani to nie obchodzi, duży znowu może więcej? nic dziwnego, że chcą respektowania swoich praw. brawo!
12 13
odpowiedź
User
Henio
Polscy artyści.........dobre.Miernotom i ZAIKSOWI jeszcze większa kasa się marzy? Już ją macie.
16 36
odpowiedź
User
Adam Kołodziej
Bogaty tłusty A R T Y S T A chce jeszcze bardziej złupić biednego konsumenta. Taki jest sens tej dyrektywy.
14 30
odpowiedź
User
mal
I powtarzacie te same kłamstwa. Czy czytanie ze zrozumieniem jest dla Was tak dużym wyzwaniem? Nikt nie zabiera memów. Nikt nie kasuje kanałów na youtubie. Ani nikt nie będzie wam kazał płacić za wysłanie linku do znajomych. Błagam.... Przestańcie powtarzać te brednie

Jako praktyk pracujący w serwisie, który ma komentarze i znający się na prawie (autorsie, rodowe, uśiudoe) powiem ci jak skończy się wprowadzenie 13. Nie będzie komentarzy.
Żaden serwis poza gigantami typu google i fb nie weźmie na siebie prawnej odpowiedzialności za treści użytkowników. Wszystkie treści, a nie tylko "te naruszające prawa biednych autorów" ponieważ nie ma bazy takich treści. Skoro nie ma bazy, to nie ma z czym porównać umieszczonej treści i nie ma fizycznej możliwości sprawdzenia czy coś narusza czyjeś prawa. Więc nie skończy się to "likwidacją youtuba". Skończy się to likwidacją wszystkich miejsc w które można wrzucać cokolwiek. W tym twoich jakże mądrych komentarzy. A autorów kopnie to w zadek, bo sprzedać się może garstka, która dojdzie do wydawców. Konkurencja o uwagę wydawców będzie spora więc kasa będzie mała.
Teraz możesz wrócić do snów o potędze.
14 14
odpowiedź
User
GMP
W ciągu 30 sekund jestem w stanie znaleźć nielegalnie opublikowany dowolny serial w necie lub teledysk..

Co to jest nielegalnie opublikowany teledysk? W opozycji do czego? Teledysków za paywallem?
11 9
odpowiedź
<