SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Boroszko ostro o wypowiedzi Benbenka nt. niepewnej przyszłości Atmediów (opinia)

Marcin Boroszko, prezes Atmedia Group, jest zaskoczony wypowiedzią Zbigniewa Benbenka o tym, że „nie wie on, jaka będzie przyszłość Atmediów”. - Benbenek nie z troski o przyszłość Atmediów zdecydował się bowiem stworzyć własne biuro reklamy - pisze dla Wirtualnemedia.pl Boroszko.

Dołącz do dyskusji: Boroszko ostro o wypowiedzi Benbenka nt. niepewnej przyszłości Atmediów (opinia)

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Troy
Co z tego, że Marcin ma rację skoro to wszystko za późno. Trzeba było rozmawiać z nadawcami o bliższej współpracy kiedy był na to czas kilka lat temu, a nie stroszyć się w piórka i upajać sukcesami. Po kolei traceni nadawcy, często z powodu jego osobistych antypatii. Szkoda tego rynku.
odpowiedź
User
tak sobie myślę
"ex" napisał(a): Ładna wypowiedź, ale niestety Marcin nie ma racji. Atmedia toną...


ciekawe, że uważasz, że atmedia toną z 4,5% SHR w tv po odejściu ZPR, VOD i internetem i czechami i węgrami i backupem od właściciela z 1,35 mld USD przychodów, w tym 39% z reklam i 136 mln USD zysku netto za 2012 (czyli bez chello, a samo chello to 500mln USD przychodów i 60 kanałów), a ZPR to super gwiazda jak zaczyna z 2%SHR w TV, pewnie z 240 mln przychodów z prasy, radia, internetu (280 było w 2011, a trochę poleciało od tamtego czasu w magazynach, prasie i radiu; w Internecie wzrosło ale w 2011 ZPRy miały około 8% w przychodach z rynku radia, prasy, magazynów i około 3% z Internetu więc mimo wszystko przychody raczej spadły), gdzie TIME i MURATOR i IDMnet przy tych przychodach generowały w sumie w 2011 stratę netto (no to szału nie ma, nawet jak EBITDA to około 10mln w 2011), a jeśli chodzi o backup to 1,5 mld PLN przychodów z hazardu, tj. ponad 3xmniej niż AMC, i zyskiem netto 4 mln zł i EBITDA 42 mln zł za 2011 -nie będę się pastwił?

No to nie odrobiłeś(łaś) pracy domowej chyba:). Najwyżej zetną overheady i tyle. to raczej normalne. i to też nie w pracownikach, bo pozbywanie się kompetencji to byłby ruch w tym samym kierunku co zrobiły ZPRy odchodząc. Nawet jakby mieli mieć stratę netto, no to będą. TIME+MURATOR+IDM też miały w 2011. Nie oni jedni i nie pierwsi. when the going gets tough the tough get going.

Ja uważam że to ZPR ma problem, jest pewnie ogromnie zadłużone i wchodzi na rynek tv (skutecznie – trzeba im przyznać i pogratulować sukcesu) bo prasa, radio i magazyny lecą, lecą, choć nie chcą (w odróżnieniu od Wilków... taki żart słowno-muzyczny:) ) i tam szukają sposobu na ratowanie przychodów i synergie w mediach. I to też nie szybko.
odpowiedź
User
tak sobie myślę
"Troy" napisał(a): Co z tego, że Marcin ma rację skoro to wszystko za późno.


tym bardziej za późno dla ZPR bo kompetencjami biją ich na głowę...
odpowiedź
<