SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ Polska idzie na giełdę. TVN Media i Liberty Global sprzedadzą swoje udziały

Canal+ Polska zapowiedział, że w ramach debiutu giełdowego posiadane pakiety akcji zamierzają sprzedać TVN Media i Liberty Global, mniejszościowi właściciele spółki. Firma zamierza wypłacać w dywidendzie 75 proc. swojego skonsolidowanego skorygowanego zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Canal+ Polska idzie na giełdę. TVN Media i Liberty Global sprzedadzą swoje udziały

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sword
Patrząc na to, że C+ pozbędzie się TVN-u, który umówmy się bez względnego wizerunku ( wśród widzów! ) raczej do biznesowej elity nie należy i nigdy nie należał ( wyniki finansowe: katastrofa, uratowali się sprzedażą ) to może być to inwestycja BEZPIECZNA. 32 - 3 letnie umowy z abonentami chronią ich przed np. szybkim spadkiem wpływu. Czyli zawsze mają czas na korekty. Czy będzie ZYSKOWNA ? To zależy, bo pytanie jak chcą rosnąć. Zrobili jedno przejęcie KINO ŚWIAT, ale czy będą inne? A przejęcia z synergią+ dokapitalizacją zwiększają wartość firmy. Plusem może być, że C+ prędzej czy później będzie kupiony przez większego i mogą być atrakcyjne WEZWANIA na akcje. Jest niestety jeden WIELKI MINUS, na który zawsze patrzę. PO CO NA GIEŁDĘ ? Otóż w tym wypadku POWÓD JEST NIESTETY ZNIECHĘCAJĄCY GRACZY LUBIĄCYCH HORYZONT WYSOKICH SŁUPKÓW NICZYM PANORAMA MANHATTANU: WYJŚCIE UDZIAŁOWCÓW! TVN ( DISC. ) woli pewną gotówkę niż nie niepewną dywidendę i niepewną prognozę zwyżki wartości. A przecież z debiutu giełdowego nie wejdzie ŻADNA KASA DO C+. Biznesowe status quo nie żadnym prognostykiem wzrostu wartości AKCJI! Jedyny plus, akcje raczej nie spadną poniżej debiutu a wzrost atrakcyjności będzie budowany DYWIDENDĄ. Tyle ile tych akcji trzeba będzie mieć , żeby ta dywidenda była nęcąca??? Tym bardziej, że główny właściciel z Francji może zasysać gotówkę poprzez opłaty licencyjne, logo, pożyczki itd.
odpowiedź
User
Adrian
Cyfrowy Polsat inwestował, a oni przejadają.

Polsat to sie zadłuża ..kredyt goni kredyt


Zadłuża się, bo inwestuje w rozwój, a w co inwestuje C+ skoro baza abonentów od lat niemal bez zmian na mizernym poziomie 2,2 - 2,5 miliona abonentów?
odpowiedź
<