SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmieni się system emisji telewizji naziemnej. Trzeba sprawdzić, czy nowe telewizory są dostosowane do DVB-T2

Do 30 czerwca 2022 roku ma w Polsce zmienić się sposób nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony DVB-T2, który jest oceniany jako bardziej nowoczesny. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina, aby przy kupnie nowego telewizora sprawdzić czy jest on przystosowany do nowego systemu.

Dołącz do dyskusji: Zmieni się system emisji telewizji naziemnej. Trzeba sprawdzić, czy nowe telewizory są dostosowane do DVB-T2

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AW
Ja chcę żeby do przełączenia do DVB-T2 doszło w takim samym stylu jak w Czechach.
Oznaczenia MUX 5-7 wykorzystać dla multipleksów przejściowych. Byłyby tam zawarte, odpowiednio, MUX-y 1-3, ale z kanałami nadawanymi w HD (o ile w nim nadają), w parametrach takich jakie ustalił KRRiT. Z dniem 30 czerwca 2022 stałyby się pełnoprawnymi MUX-ami 1-3 jak za czasów DVB-T pierwszej generacji.
7 0
odpowiedź
User
AW
TV Mobilną na MUX-4 definitywnie wyłączyć. Bez tworzenia multipleksu przejściowego, pozostawić tam Polsat News i przełączyć go do HD wraz z multipleksem do DVB-T2. Jako że Cyfrowy Polsat przeznacza coraz więcej środków na OTT, byłoby to idealne miejsce na uruchomienie innowacyjnego w Europie wirtualnego odbiornika OTT działającego w technologii HbbTV.
8 3
odpowiedź
User
AW
Ta usługa nazywałaby się Evobox Virtual i w niej dostępne byłyby wszystkie kanały obecnie dostępne w odbiorniku Evobox Stream.
2 3
odpowiedź
User
AW
MUX-y lokalne - tu jedno słowo. Przełączyć do DVB-T2, HEVC i HD bez multipleksów przejściowych.
4 0
odpowiedź
User
No,nie
Cudownie, lobby producentów telewizorów działa prężnie. Może lepiej co dwa lata robić zmianę standardu, akurat zgra się z końcem gwarancji.

Co ty wypisujesz,, własnie Czechy,przeszły na ten standard i nikt nie musi wymieniać telewizorów. Istnieje tani set box, który dodaje DVB-T2 do każdego odbiornika.
6 0
odpowiedź
<