SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny nadawca zainteresowany emisją w MUX-8

TVS weźmie udział w konkursie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącym ogólnopolskiego MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Paweł Biernacki, kierownik działu marketingu i promocji stacji informuje Wirtualnemedia.pl, że trwają prace nad wnioskiem w tej sprawie. Wcześniej zainteresowaniem nadawaniem na MUX-8 wyraziły: TV MN, TV Republika, Grupa MWE oraz nadawca Red Carpet TV i Red Top TV.

Dołącz do dyskusji: Kolejny nadawca zainteresowany emisją w MUX-8

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zapol
Dobrze że, stacje mają być tematyczne. Moim skromnym zdaniem, KRRiT powinna postawić na 1. kanał informacyjny
2. Kanał filmowy 3. Kanał filmowy
odpowiedź
User
Do Zapol
KRRiT i tak nie weryfikuje tej "tematyczności". Stopklatka też miała być wyspecjalizowanym kanałem filmowym, a teraz emituje całymi dniami mydło i powidło. Antena HD miała być wyspecjalizowanym kanałem dla seniorów, a SuperPolsat adresowany do osób z niepełnosprawnościami. Papier wszystko przyjmie. TTV miał być kanałem społeczno-interwencyjnym (a dziś to rozrywkowa papka i paradokumenty).

Zoom wg koncesji to "program o charakterze uniwersalnym, prezentującego aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierającego audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych"

WP to stacja "o charakterze uniwersalnym, poświęconego rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego, emitującego audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów, interaktywnego i przyjaznego dla odbiorców.

Kiwi TV (później przemieniony na Metro) miał być "programem o charakterze uniwersalnym, promującego aktywny rozwój człowieka, zawierającego audycje poświęcone zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzującego aktywność fizyczną oraz zawierającego m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych"

Na papierze, to kanały z MUX8 są wręcz niesamowite. W realu już jednak nie tak bardzo.
odpowiedź
User
Do Marudy
Narzekacie na jakość SD, ale pamiętajcie, że telewizja naziemna jest przede wszystkim dla ludzi, których nie stać na inną formę rozrywki. Zazwyczaj mają też starsze telewizory, więc im ta jakość nie przeszkadza.


Nawet TV Trwam nadaje dziś w FullHD. Nadawać w 2023 roku w SD, bo parę procent Polaków ma jeszcze telewizor kineskopowy? To się kupy nie trzyma. Zwłaszcza, że wyższa rozdzielczość w niczym nie przeszkadza posiadaczom starszych telewizorów (tuner i tak przeskaluje obraz w dół, dostosowując się do ich odbiornika). Wszystkie MUXy przeszły (lub zaraz przejdą... patrz TVP/MUX3) na HD (to dziś po prostu STANDARD), a tymczasem z MUX8 UKE/KRRiT zrobiły technologiczny skansen, bo "zapomniały" go uwzględnić w procesie migracji.
odpowiedź
<