SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja naziemna zagrożona? Wspólny apel TVP i firm z całej Europy

57 firm i organizacji z 18 państw, w tym TVP i Emitel, poparło „Apel do Europy” wzywający decydentów i regulatorów do zachowania pasma UHF na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej. W przyszłym roku podczas Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej częstotliwości mogą zostać przekazane operatorom telekomunikacyjnym.

Dołącz do dyskusji: Telewizja naziemna zagrożona? Wspólny apel TVP i firm z całej Europy

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To ja nikt inny
Mało im tych pasm? Tutaj pytanie czy ktoś nie ma tutaj do końca czystego sumienia, a konto bankowe ma tylko w kraju rodzinnym czy może również Szwajcarii
Na Światowej Konferencji Radiokomunikacyjnej WRC spotykają się przedstawiciele państw i krajowych odpowiedników UKE z całego świata. Panele dyskusyjne podzielone są na różne regiony. Chodzi o to, aby np. smartfon wyprodukowany w Chinach mógł działać w każdej części świata.
Interesy są różne, w Szwajcarii i częściach Belgii nie ma już DVB-T i oni mogą pasmo to wykorzystać dla telefonii mobilnej. W mniejszych krajach w DVB-T jest mniej programów, też nie potrzebują tak szerokie pasmo. Brakuje mi w dyskusji argumentu mikrofonów bezprzewodowych i innych urządzeń działających również w paśmie UHF.
odpowiedź
User
To ja nikt inny
A polskim "ekspertom" gratuluję pomysłu opuszczenia vhf przez mux8 kiedy nie ma przeszkód aby na vhf uruchomić jeszcze jwden mux
W paśmie UHF jest dosyć miejsca, aby uruchomić 6 multipleksów a w każdym 5 – 8 programów w porządnej jakości HD. Każdy widz widzi, że jakość upychanych 10 programów w jakości HD odbiega od jakości multipleksów, w których stawia się na jakość. Telewizja w paśmie VHF III jest pomyłką. Jedynym krajem, w których wtłoczono dwa multipleksy DVB-T2 w pasmo VHF III jest Finlandia, która za dużo sąsiadów niema. Pasmo VHF III trzeba przeznaczyć w całości na DAB+. W niektórych krajach toczy się dyskusja, jak zagospodarować pasmo VHF III aby wcisnąć w nie jeszcze więcej multipleksów. Polska DAB+ przespała a rząd PiS nie może sobie z tym poradzić.
odpowiedź
User
Gość
Jesteś w błędzie, w przypadku odcięcia pasma 600 miejsca na uhf wystarczy nz 3 muxy i z konieczności 2 będą musiały iść na vhf. Czesi są przygotowani bo zrobili sfn na k 26,28 i 31 czyli poniżej 600 , polscy "specjaliści" nie są w stanie odwrócić polaryzacji nadajnika w Kaliszu aby tego nie zakłócał - no cóż taki mamy poziom, wracając do vhf dla DAB wystarczą 2 kanały czyli 8 slotów radiowych, więc nie ma przeszkód aby nadawać 2 muxy tv na vhf, zresztą rezygnacja z vhf po inwestycjach w systemy antenowe i nadawcze byłaby patologią i czystą głupotą- na samej Ślęży pod Wrocławiem instalowano wielopiętrowe anteny.
odpowiedź
<