SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy algorytm Facebooka zaszkodzi wydawcom i użytkownikom, może sprzyjać ekspansji fake news

Facebook zapowiedział zmiany w sposobie wyświetlania treści w News feedach użytkowników. Aktualizacja nadaje priorytet postom, które inicjują dyskusje i pogłębiają relacje. W opinii wydawców oraz ekspertów branży social media planowane modyfikacje algorytmu mogą poważnie uderzyć w media obecne na Facebooku i wywołać w serwisie niepożądane skutki. - Dla mediów to koniec pewnej epoki, najwięcej ucierpieć mogą mniejsi wydawcy którzy w zbyt dużym stopniu uzależnili swój biznes od Facebooka. Postępująca nieobecność mediów w serwisie pozostawi użytkowników bez znaczącego źródła rzetelnych informacji, a to może skutkować między innymi rosnącą ekspansją fake news - oceniają eksperci dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Nowy algorytm Facebooka zaszkodzi wydawcom i użytkownikom, może sprzyjać ekspansji fake news

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wind of change
Tonący brzytwy się chwyta. Załóżmy, że jest powiedzmy rok 2028 i Facebookowi grozi upadek i co wtedy? Czy zarabiający kilkaset miliardów dolarów obecnie potentat społecznościowo-marketingowy zrobi wszystko aby zachować swój monopol? Jestem zdania, że tak, co więcej może użyć brudnych sztuczek, gdyż w dobie rozwijającej się SI(AI), możliwości śledzenia, monitorowania zachowań użytkowników mogą być na tyle perfidne, że człowiek nie będzie mógł uciec przed inwigilacją, mikro kamerki, mikro podsłuchy. Ten portal żyje tylko dzięki młodym ludziom głównie, bo wykorzystuje ich podatność umysłową na różne kaprysy, potrzeby. To jest bardzo obrzydliwe zachowanie, gdyż profilowanie treści dla młodych ludzi opartych o ich zainteresowania powoduje wycofanie się z prawdziwego świata na rzecz wodzenia za nos w świecie ulepionym, sztucznie wyidealizowanym. Boję się, że smartfony, tablety, portale społecznościowe spowodują ciężko odwracalne zmiany w zachowaniach młodych, często niczego nie świadomych ludziach. Nie wolno przymykać na to oka.
odpowiedź
User
Sławek
Pan N. ostatni raz był w internecie chyba w 2012 roku. Czy ktoś to łyka? Kim on jest dziś?
odpowiedź
User
Wandalf
Jakimi produktami medialnymi zarządzają ci eksperci? Dlaczego warto ich słuchać? Pytam zupełnie poważnie, bo takie analizy to były i w komentarzach pod wpisem Zuckerberga. Z równie twardymi danymi ;)
odpowiedź
<