SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Sołtys odszedł z radiowej Trójki. „Media publiczne przekształcają się w propagandowe”

Dziennikarz ekonomiczny Paweł Sołtys zrezygnował z dalszej pracy w radiowej Trójce, z którą był związany - z półroczną przerwą na przełomie 2016 i 2017 roku - przez 10 lat. - Skala umotywowanych politycznie wpływów, nacisków na decyzje dotyczące programów i obsadę redaktorską jest tak duża, że media publiczne przekształcają się w partyjne, propagandowe - uzasadnia.

Dołącz do dyskusji: Paweł Sołtys odszedł z radiowej Trójki. „Media publiczne przekształcają się w propagandowe”

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fe
A są media niepropagandowe,każde ma swój interes (propaganda,)
17 13
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych
Maciek, siedzisz tu do późna, nie wysypiasz się, co może mieć negatywny wpływ na Twoje samopoczucie, a o interes trzeba dbać! Hurtownia dmuchaw sama się nie poprowadzi...

Po pierwsze, twój wpis jest zwykłym spamem, który nic merytorycznego nie wnosi do dyskusji o odejściu Pawła Sołtysa z Trójki.

Po drugie, każdy inteligentny czytelnik doskonale wie, że nie mam żadnej hurtowni dmuchaw. Hurtownia została mi nielegalnie przypisana przez lewackiego podszywacza, który bezprawnie mnie pomawia tą hurtownią. Widać, że nie jesteś inteligentnym czytelnikiem, skoro dałeś się nabrać na tę bajkę o mojej hurtowni.

Tyle w temacie!

PS. Mój niniejszy wpis oczywiście też jest spamem, który nic nie wnosi do dyskusji o Pawle Sołtysie, ale jest odpowiedzią na twój spam...
24 22
odpowiedź
User
Robert
"Dziennikarz ekonomiczny " - ktoś tu przesadził. Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o odejściu tej osoby z Trójki. 7 lat za późno !!!
71 43
odpowiedź
User
Anonim
Hahahahaha! Uśmiałem się z tej wypowiedzi o przekształcaniu mediów publicznych w propagandowe! Śmiać mi się chce z ludzi, którzy mówienie w mediach CAŁEJ PRAWDY o dobrych uczynkach PiS i grzechach partii opozycyjnych nazywają propagandą! Pewnie najlepiej byłoby kłamać i mówić, że PiS to samo zło, a PO, Nowoczesna i cała reszta tego lewackiego towarzystwa to jedyne zbawienie dla Polski...

Media publiczne nie są propagandowe. Są po prostu prawdomówne, a jeśli cokolwiek propagują, to tylko konserwatywne wartości, co jest akurat na plus. Jeśli komuś przyzwyczajonemu do żałosnych standardów z czasów Magdy Jethon tak bardzo przeszkadzają dzisiejsze media publiczne, niech odchodzi z Trójki - krzyż na drogę. Przynajmniej Trójka trochę się "przewietrzy".

Jeszcze marzy mi się, żeby z Trójki na własne życzenie odeszli Wojciech Mann i Marek Niedźwiecki. Ten pierwszy w 2016 roku w wywiadzie dla portalu natemat.pl powiedział o sobie wprost: "Ja chyba też jestem lewak. Kim innym mogę być?". Ten drugi niedawno na swoim blogu pisał: "Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej". Dla mnie, jako płatnika abonamentu na media publiczne, takie wypowiedzi pracowników Polskiego Radia są po prostu NIESMACZNE! Dlatego nie miałbym nic przeciwko, gdyby Trójka się "przewietrzyła" z tych dwóch osób.


Szanowny Maciusiu I ;) Nie przesadzaj z tym wietrzeniem bo cie owieje i będzie katarek, muszę ci przyznać że zabawne są te twoje wpisy brzmią jak przekazy za komuny jesteś jakoś związany z PIS czy jesteś aż tak naiwny w tym co piszesz ? Twoim zdaniem napisz mi co to są media publiczne jeżeli jesteś łaskaw bo mylisz je chyba z komercją .
22 17
odpowiedź
User
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych

Szanowny Maciusiu I Nie przesadzaj z tym wietrzeniem bo cie owieje i będzie katarek, muszę ci przyznać że zabawne są te twoje wpisy brzmią jak przekazy za komuny jesteś jakoś związany z PIS czy jesteś aż tak naiwny w tym co piszesz ? Twoim zdaniem napisz mi co to są media publiczne jeżeli jesteś łaskaw bo mylisz je chyba z komercją .

1. Nie przesadzam.
2. Piszę o "wietrzeniu", a nie o wietrzeniu. Ten cudzysłów robi dużą różnicę...
3. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje wpisy są dla lewaków zabawne. Ja z lewaków też mam niezły ubaw, aż leżę pod stołem i turlam się ze śmiechu. I chyba tak już pozostanie. Nie liczę na to, że lewacy zrozumieją mnie, a ja nie staram się zrozumieć lewaków.
4. Nie jestem związany z PiS, nie prowadzę żadnej działalności politycznej. Mam z tą partią tylko tyle wspólnego, że od lat głosuję na nią w wyborach i podoba mi się jej polityka.
5. Nie jestem naiwny.
6. Nie mylę mediów publicznych z komercją. Wręcz przeciwnie, zawsze tu piszę, że media publiczne powinny być alternatywą dla komercji, totalnym przeciwieństwem komercji. Powinny odróżniać się od komercji między innymi wyższym poziomem intelektualnym programów, prawdomównością, propagowaniem konserwatywnych wartości opartych m. in. na religii i patrioryzmie. Ideałem byłby jeszcze brak reklam, ale do tego jest potrzebna idealna ściągalność abonamentu, której w tej chwili nie ma.

Tyle w temacie.
20 22
odpowiedź
<