SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prof. Godzic: Chcesz być dobrym dziennikarzem? Nie kumpluj się z politykami

- W tej chwili dziennikarstwo zaczyna być biegunowe - jest się za „Gazetą Wyborczą” lub za „Gazetą Polską”. Tymczasem bieguny powinny być zasiedlane przez niewielką część mediów - stwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl medioznawca prof. Wiesław Godzic.

Dołącz do dyskusji: Prof. Godzic: Chcesz być dobrym dziennikarzem? Nie kumpluj się z politykami

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dick
"W tej chwili dziennikarstwo zaczyna być biegunowe" czy chodzi o to , że zaczęło być dwubiegunowe i to przeszkadza ?. A jak przez kilkanaście lat było jednobiegunowe to problemu nie było i cisza ?
Wywiad pomija dwa kluczowe elementy : 1. problem nowej piątej władzy, zastępującą karlejącą czwartą - konglomeratu biznesu wizerunkowo ankieterskiego. Czwarta władza coraz powszechniej służy obsłudze tej piątej. 2. Dewastowanie podstaw demokracji ( i roli mediów, dziennikarzy) poprzez stawianie na piedestale opinii masowej jako skutek "przerostu ankietyzacyjnego" życia codziennego, polityki. Nie ma wtedy miejsca na autorytety, zapotrzebowanie zaspokajają celebryci. To takie proste Panie Profesorze......
17 12
odpowiedź
User
BUK SZPANUJE
DZIENNIKARZE NIE POWINNI SIĘ KUMPLOWAĆ ANI Z OBYWATELAMI , ANI Z RZĄDZĄCYMI , ANI Z WYMIAREM SPRAWIEDLIWOŚCI . To mądre zdanie powiedział / napisał już dawno temu wybitny francuski socjolog Dominique Wolton. W POLSCE ŻADEN DZIENNIKARZ DO TEJ REGUŁY (ZASADY) się nie stosuje. Bo dlaczego miałby się do tego stosować ...!!! ????
23 9
odpowiedź
User
ja
Szkoda LASÓW na to POSKOMUNISTYCZNE WYPOCINY. Postkomuchy z prawej walcza z Postkomuchami z lewej o dojście do władzy I NIC NIEROBIENIE bo nie ma pieniedzy.
14 14
odpowiedź
User
lalamido
karnowscy czas przestac sie "bzykac" z jarkiem :P
17 32
odpowiedź
User
marcin jaśko
Politycy czy biznes to nic. Ale dopasowywanie się do wiekszości to tragedia. Dziennikarz ma być w mojej opinii wolnościowym ekstremistą. Na przekór możnym tego świata, urzędnikom czy mędrcom. Ma być niegrzecznym dzieciakiem tego świata. Tego już nie ma - niestety. Reporter stający za silnymi czy to pracodawcy, profesorowie czy ministrowie to wazelina. A to stało się teraz normą w imię patologicznie pojętego spokoju.
17 10
odpowiedź
<