SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CMWP SDP protestuje przeciwko próbom wykluczenia katolików z debaty publicznej

Rezygnacja MOCAK-u i Galerii Sztuki Bunkier w Krakowie ze stałego patronatu medialnego Radia Kraków została przyjęta z oburzeniem przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. - To zdumiewająca próba kwestionowania autonomii programowej radia - komentuje dr Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP.

Dołącz do dyskusji: CMWP SDP protestuje przeciwko próbom wykluczenia katolików z debaty publicznej

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin Ul
Dziwne jest to że ci co najgłośniej krzyczą o tolerancji najbardziej ją tłamszą. Gdy katolicy upominają się o swoje prawa i szacunek do wiary to nagle są wykluczani w imię tolerancji. Tak było choćby z panem profesorem Nalaskowskim który został zawieszony za to że "ośmielił się" bronić uczuć religijnych. Czy naprawdę większość w Polsce jaką stanowią katolicy ma być teroryzowana przez mniejszość?
odpowiedź
User
Prawak
Gdy katolicy upominają się o swoje prawa i szacunek do wiary to nagle są wykluczani w imię tolerancji.


O to katolicy chcą mieć jakieś specjalne prawa? Każdy obywatel ma takie same prawa, ale jaśnie państwo katolstwo musi być ponad tolerancję i upominać się "o swoje prawa". Jak się publicznie deklaruję wiarę w pustynne bzdury sprzed dwóch mileniów, to nie powinno mieć się żadnych prawa
odpowiedź
User
janek
Każde państwowe radio wybiera instytucje i wydarzenia, którym chce patronować. Zgłoszeń są setki, również od innych podmiotów współfinansowanych ze środków publicznych lub działających pro bono. Większość spotyka się z odmową, również ze względów ideologicznych. Jakoś nie widziałem wcześniej, żeby SDP stanęło w obronie praw tych podmiotów do informowania o ich działalności w publicznych mediach. Narodowo-katolickie skrzywienie w polskim radiu to fakt, taka agresywna reakcja na niechęć współpracy z nim to bardzo zły sygnał.
odpowiedź
<