SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CMWP SDP protestuje przeciwko próbom wykluczenia katolików z debaty publicznej

Rezygnacja MOCAK-u i Galerii Sztuki Bunkier w Krakowie ze stałego patronatu medialnego Radia Kraków została przyjęta z oburzeniem przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. - To zdumiewająca próba kwestionowania autonomii programowej radia - komentuje dr Jolanta Hajdasz, szefowa CMWP.

Dołącz do dyskusji: CMWP SDP protestuje przeciwko próbom wykluczenia katolików z debaty publicznej

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janek
Każde państwowe radio wybiera instytucje i wydarzenia, którym chce patronować. Zgłoszeń są setki, również od innych podmiotów współfinansowanych ze środków publicznych lub działających pro bono. Większość spotyka się z odmową, również ze względów ideologicznych. Jakoś nie widziałem wcześniej, żeby SDP stanęło w obronie praw tych podmiotów do informowania o ich działalności w publicznych mediach. Narodowo-katolickie skrzywienie w polskim radiu to fakt, taka agresywna reakcja na niechęć współpracy z nim to bardzo zły sygnał.
14 6
odpowiedź
User
chaj
Właśnie na tym polega wolność mediów, iż popieramy tę stację, z którymi poglądami się zgadzamy, bo tworzą materiały rzetelne, są dalekie od ksenofobii, przeciwstawiają się rasizmowi i antysemityzmowi. No i nie bronią przestępców seksualnych. Arcybiskup J. może mówić wszystko , moze te treści rozpowszechniać za swoje pieniądze. Teraz mamy promocje jego osoby, kontrowersyjnej, dyskryminującej Polaków w radiu państwowym. Czy państwo powinno promować osoby kontrowersyjne? Moim zdaniem nie. Katolicy powinni płacić ma swoje media, które mogą promować wszystko. Warunek : zgodne z prawem.
15 7
odpowiedź
User
Szacunek
za postawę dla Krakowskiego Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK i Bunkra Sztuki.
Stale, od 2015 roku, "partia" i Kościół zawłaszcza pole wolności obywatelskich. Gotowanie żaby trwa.
10 6
odpowiedź
User
fj
Gdy katolicy upominają się o swoje prawa i szacunek do wiary to nagle są wykluczani w imię tolerancji.


Jakie prawa katolików są w Polsce naruszane?
17 8
odpowiedź
User
db6
To ja poproszę o audycję dla Jurka Owsiaka w tym waszym polskim radiu albo w tvp w dobrym czasie antenowym aby nie było mowy o żadnej dyskryminacji.
Co wy na to obrońcy tylko swoich zasad.
17 8
odpowiedź
<