SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki gratulują Radiu Maryja. O. Rydzyk narzeka na „Kler”, PISF i Ruch (wideo)

W uroczystościach z okazji 27. urodzin Radia Maryja wzięli udział premier Mateusz Morawiecki oraz wielu polityków PiS, odczytano też list od Andrzeja Dudy. Natomiast o. Tadeusz Rydzyk wytknął PISF-owi dotację na „Kler”, oraz skrytykował Ruch za zaległości finansowe wobec „Naszego Dziennika”.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki gratulują Radiu Maryja. O. Rydzyk narzeka na „Kler”, PISF i Ruch (wideo)

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Bog nie istnieje. Jesli byloby inaczej juz dawno tego skur.... by tysiac razy piorun trafil.
odpowiedź
User
Waldek.Kecki
Z okazji pięknego Jubileuszu życzę wszystkiego najlepszego dla Radia Maryja, dla pracowników, dla słuchaczy, a szczególnie dla ojca Tadeusza Rydzyka za prowadzenie tak wspaniałej i potrzebnej stacji radiowej !!!
odpowiedź
User
piotr krawczyk
Jednym z największych polskich paradoksów jest to, że na czele rodzimych obrońców wolności obywatelskich stają biskupi oraz skrajni konserwatyści. Główne cele wojny, którą prowadzą pod hasłem „o wolność naszą i waszą”, to delegalizacja przerywania ciąży oraz zabiegów in vitro, sprzeciw wobec rejestracji przez państwo związków partnerskich i regulacji dotyczących warunków pracy i płacy, negowanie prawnej ochrony molestowanych przez księży oraz uniemożliwienie policji, skarbówce i sądom dostępu do kościelnych akt. Jakiekolwiek próby ingerencji państwa w tych sprawach określane są przez biskupów i konserwatystów jako działania „ingerujące w prywatność i ograniczające swobodę działania człowieka”. Naruszają one także dwie ich zdaniem fundamentalne zasady organizacji państwa: zasadę pomocniczości oraz dobra wspólnego. Obie wyglądają na pierwszy rzut oka atrakcyjnie. Rzecz w tym, że konserwatyści i biskupi katoliccy używają ich tak naprawdę do niszczenia wspólnoty, jaką jest państwo, do gloryfikacji egoizmu i prywaty. A w konsekwencji – do ugruntowania własnej pozycji i wprowadzenia dwuwładzy.
odpowiedź
<