SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Repolonizacja mediów to gra polityczna, może być sprzeczna z prawem unijnym

Rząd zapowiada przyspieszenie prac nad repolonizacją mediów. Eksperci widzą w ustawie regulującej polski rynek medialny intencje polityczne. Część wątpi w jej wprowadzenie, choć niektórzy chętnie widzieliby u nas regulacje rodem z rynku francuskiego. Dla Wirtualnemedia.pl o repolonizacji mówią Andrzej Zarębski, Paweł Nowacki, Marek Sowa, Aleksy Uchański i Eryk Mistewicz.

Dołącz do dyskusji: Repolonizacja mediów to gra polityczna, może być sprzeczna z prawem unijnym

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
okopan
Może ale nie musi. W całej Europie można chronić swój rynek medialny tylko w Polsce nie? I taki Cyngiel Axel Szwindel kupuje sobie ile chce w Polsce?
odpowiedź
User
Ała
Zejdźcie na ziemię!
Istotą zmian nie jest ład medialny. Istotą zmian jest to, by prasa nie miała śmiałości krytykować partii i rządu, a na stołkach przejętych redakcji posadzić wiernych, miernych swojaków.

Największą wadą obcego kapitału, zdaniem polityka, jest to, że obcy kapitał z Mietkiem nie pijał, a Staszek jest zbyt krótki, by obcy kapitał zastraszyć i za biedny, by przekupić.
odpowiedź
User
Ała
Repolonizacja? Wystarczy nie kupować Newsweeka, Faktu, nie czytać Onetu. Tymczasem urzędy PiS kupują tysiące Newsweeków. A czy jest tam coś ważnego dla urzędników?


Tam jest lustro, w którym urzędnik z politycznego nadania może się przejrzeć.

Ps. Prenumeraty wymienionych przez ciebie tytułów znacznie spadły w urzędach. Wzrosły prenumeraty innej prasy. Partyjno-rządowej. To też są lustra: one mówią: jesteś wspaniały, a wszyscy dokoła źli i brzydcy.
odpowiedź