SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruch wnioskuje o przyspieszone postępowanie układowe, chce się dogadać z największymi wydawcami i bankiem

Zarząd Ruchu złożył w piątek do sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Chce, żeby układ objął wydawców, wobec których spółka ma zobowiązania przekraczające 1 mln zł. Na układ musi się zgodzić kredytujący firmę Alior Bank.

Dołącz do dyskusji: Ruch wnioskuje o przyspieszone postępowanie układowe, chce się dogadać z największymi wydawcami i bankiem

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
HDTV
Pan Chałupiec wyraźnie nie chcę stracić roboty. Branie jednych kredytów na spłatę innych i próba sprzedaży aktywów przynoszących pieniądze to moim zdaniem działanie na szkodę spółki. To trochę jak zwolnienie pracowników z fabryki, żeby obniżyć koszty działalności.
13 10
odpowiedź
User
TNT
Jeśli kogoś interesuje nazwisko osoby odpowiedzialnej za upadek prasy w Polsce w latach 2018/19, to ono w tym tekście jest wymienione co najmniej raz.
11 8
odpowiedź
User
małe be
spokojnie. w powstałą lukę zaraz wejdą inne sieci. są rozsądnie zarządzane. nie zabraknie punktów kupowania prasy. tam gdzie jest rzeczywiście kupowana.
11 8
odpowiedź
User
Halupiek
Pan Igor to jest Prezes przez duże P jak pieniądze!
11 8
odpowiedź
User
OrzełSam
Panie MałeBe. Żadne sieci nie wejdą w tę lukę. Mogą co najwyżej wybrać sobie co lepsze lokalizacje, te rentowne i te rokujące. Reszta będzie stała pusta. Żaden kolporter nie zacznie również z dnia na dzień sprzedawać 30-40% więcej prasy niż sprzedawał do tej pory, bo gdyby mógł to by to zrobił nie czekając na upadek konkurencji. Wszak znaczna większość wydawców utrzymuje sprzedaż na poziomie 50% nakładów i tylko czeka by móc do jakiegoś kolportera przerzucić nadziały (w zamian za garść obietnic o nowej, zdumiewająco skutecznej metodzie analizy sprzedaży). Ten rynek to sieć zapętlonych powiązań, zobowiązań i ślepej wiary, że "jakoś to będzie". Upadek jednego klocka wywoła efekt domina, który przetrwają tylko najwięksi, a może właśnie oni upadną najszybciej. Tak czy siak, po upadku Ruchu każdy wydawca może sobie odpisać sprzedaż z Ruchu od sprzedaży ogółem, tak się skończu ta bajeczka.
16 9
odpowiedź
<