SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znamy wyniki audytu koncertów disco polo w TVP

W czwartek Telewizja Polska zakończyła kontrolowanie imprez plenerowych, które zlecał poprzedni prezes spółki Jacek Kurski. Chodziło głównie o sprawdzenie koncertów disco polo. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do ustaleń pokontrolnych. Wynika z nich, że audytorzy nie znaleźli żadnych nieprawidłowości w organizacji imprez. Spółka oficjalnie potwierdza nasze ustalenia.

Dołącz do dyskusji: Znamy wyniki audytu koncertów disco polo w TVP

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O_o
Tu potrzebny byłby zewnętrzny audyt, aby wyniki były wiarygodne.
odpowiedź
User
Mitek
Przecież cala ta kontrola to jedna wielka ustawka aby profilaktycznie nikt w przyszłości nie chciał tego badać (bo przecież ktoś już to zrobił). Produkcję tych koncertów zmonopolizował niejaki Klimek - prywatnie były mąż żony prezesa - o niezwykle uprzywilejowanej pozycji. Malo który producent TVP - nawet z wieloletnim stażem i doświadczeniem realizacji największych imprez masowych mógłby tylko pomarzyć o ilości takich zleceń i poziomie wynagrodzenia. Do każdej trasy koncertowej zawsze dobierany ten sam klucz poddostawców technicznych (oświetlenie, nagłośnienie, budowa sceny, scenografia, aranże, impresariat, grupy taneczne, etc.) aby nic się nie wydało ile to kosztuje.
Najbardziej kujące w oczy sa ty jednak relacje kosztów do poziomu oglądalności tej komercyjnej imprezy. Zazwyczaj pojedynczy koncert kosztował grubo powyżej 1 mln. zł podczas gdy oglądalność zazwyczaj była przeciętna - rzadko powyżej 1 mln. widzów. Jednocześnie śladowa widownia powtórek tego typu oferty.
Jeżeli to przyrówna się do jakiejkolwiek oferty rozrywkowej to te relacje będą w tym przypadku niewspółmierne.
Taki audyt musiał być więc mocno naciągany aby takie coś udowodnić.
odpowiedź
User
Dorota
Przecież cała ta formuła koncertów obliczona była tylko i wyłącznie na przewalenie kasy i dokonanie zleceń komu trzeba. Osoba producenta i reżysera (zazwyczaj tych samych) jest tu znamienna.
odpowiedź