SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Umowa użyczenia lokalu powoduje różne skutki prawne i podatkowe

Umowa użyczenia lokalu, stosowana najczęściej w gronie rodzinnym, mimo, że zazwyczaj nie ma nawet formy pisemnej, powoduje różne skutki prawne i podatkowe. Warto o tym wiedzieć, a zwłaszcza szczególną ostrożność w tym zakresie powinni zachować przedsiębiorcy zamierzający prowadzić działalność gospodarczą w takim lokalu.

Dołącz do dyskusji: Umowa użyczenia lokalu powoduje różne skutki prawne i podatkowe

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Radek
a ja wyglada sytuacja z podatkiem od nieruchomosci pod prowadzana działalnosc gospodarcza np. Uzytkuje czesc gruntu pod dzialalnosc gospodarcza od rodziców, czy gmina moze zarzadac podatku od przedsiebiorcy, gdy rodzice płaca podatek gruntowy ??
odpowiedź
User
Ela
"adam"]eksmisja z uzyczonego bezplatnie mieszkania ...
powod podany na wypowiedzeniu - niepłacenie czynszu!!!
przeciez to nie logiczne!!!
co wy o tym myslicie??

Odp. Biorący w użytkowanie płaci zwykłe koszty utrzymania rzeczy : czynsz, koszty utrzymania klatki wejściowej itd i itp.

I pytanie do Adama
== A użyczający ma także płacić za światło które zużyjesz w jego lokalu , a pozostali sąsiedzi za wodę??????????
Nawet otrzymanie mieszkania po rodzinie nie daje prawa nikomu do okradania drugiej strony umowy.
odpowiedź
User
Barbara
Syn oddał mi swoje wolne mieszkanie na podstawie umowy użyczenia. Ja chciałabym go wynająć i zapłacić od wynajmu podatek. Czy to będzie zgodne z przepisami ?
odpowiedź