SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uznany przez OKO.press za fikcyjnego dziennikarz Konrad Wojciechowski istnieje. Współpracuje z WP, "GW" i "DGP"

Serwis OKO.Press publikując informacje o Wirtualnej Polsce oraz Ministerstwie Sprawiedliwości podało nazwiska trzech według redakcji fikcyjnych dziennikarzy: Krzysztof Suwart, Krzysztof Major oraz Konrad Wojciechowski. Ten ostatni to jednak prawdziwa osoba, pisze artykuły nie tylko dla WP.pl, lecz także m.in. dla „Gazety Wyborczej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. - Artykuły podpisane nazwiskiem Konrada Wojciechowskiego opublikowane na stronie Wirtualnej Polski promują podmioty prywatne jak i publiczne, a w swojej formie bliźniaczo przypominają teksty fikcyjnego autora Krzysztofa Suwarta - tłumaczy Sebastian Klauziński z OKO.press.

Dołącz do dyskusji: Uznany przez OKO.press za fikcyjnego dziennikarz Konrad Wojciechowski istnieje. Współpracuje z WP, "GW" i "DGP"

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@Babcia mówi
@Babcia mówi Czytaj ze zrozumieniem. Teksty "wyglądające na promocyjne" pisał do WP. W innych mediach takich jego tekstów nie stwierdzono. Łatwo zresztą sprawdzić.
5 4
odpowiedź
User
Mick
Panie Konradzie, zachęcam do napisania książki o tej sprawie. Może być tytuł np. "Jak zostałem pomówiony przez niezależny portal i jak potem to rozpowszechniły niezależne media wykazując się rzetelnym dziennikarstwem". Byłby podręcznik dla studentów dziennikarstwa. :-). Druga książka mogłaby być pod tytułem "Jak pisać do dziesięciu gazet naraz ". Pozdrawiam ciepło.
10 4
odpowiedź
User
35
Ktoś tu na siłę próbuje udowodnić,że oko się myliło. A zasadniczo się nie myliło
14 11
odpowiedź
User
KK
Pan Konrad chyba nie jest tak blisko związany z WP, jakby chciał, skoro w oświadczeniu wydanym przez WP kilka godzin po opublikowaniu pierwszego tekstu w OKO, zarząd nawet się nie zająknął o jego istnieniu, a przynajmniej na tym początkowym etapie mogliby zadać kłam chociaż jednej, choć nie najważniejszej tezie tekstu. Bo przecież nie o pisanie pod pseudonimem tu chodziło, prawda?
12 1
odpowiedź
User
frez
O...KOmpromitacja
8 7
odpowiedź
<