SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

Ponad dwie trzecie Polaków uważa, że rząd nie powinien ustalać, jak społeczeństwo ma spędzać czas wolny w niedziele. Zakaz handlu odbierają jako naruszanie ich swobody konsumenckiej - wynika z badania Maison & Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Dołącz do dyskusji: Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotrek
NIE dla zakazu handlu w niedziele!!!

Pozytywna informacja jest taka, że widać, że ludzie zaczynają w końcu powoli mądrzeć. Niech to idzie dalej w tę stronę, aby rząd się w końcu wycofał z tego dziadostwa! Już nie mogę się doczekać, kiedy ktoś w tej sprawie zacznie działać. Dobrym, i idącym na kompromis, rozwiązaniem jednak byłaby ustawa o 2 wolnych niedzielach w miesiącu (chociaż wg mnie nie powinno być zakazu nawet w święta). Pracownicy mieliby część niedziel wolnych, a dla konsumentów nie byłoby utrudnień, czy wręcz paraliżu, bo sklepy normalnie by wtedy funkcjonowały. No i automatycznie branża handlowa by na tym nie traciła. Jedyna kwestia to odpowiedni układ grafików, co raczej nie byłoby problemem.


Bzdury do kwadratu. To co piszesz prowadzi do niewolnictwa, ale myślę, że Twój poziom nie pozwoli Ci tego zrozumieć. Poza tym pisanie, że odpowiedni grafik nie będzie problemem, pokazuje, że albo nigdy nie pracowałeś bo utrzymują Cię rodzice, albo "pracujesz na stanowisku"i guzik masz pojęcie o prawdziwej pracy.
14 25
odpowiedź
User
Krasnolud
Zakupy można robić cały tydzień a w niedzielę? nikt z głodu nie umrze, zawsze są stacje benzynowe i restauracje

Wiesz, nie każdy tak jak ty jest księdzem- my w tygodniu wykuwamy PKB
27 12
odpowiedź
User
poPO
Każdy kto nie może wytrzymać niedzieli bez spędzenia jej w galeriach handlowych powinien zatrudnić się w markecie. Wówczas, nie dość że będzie musiał być, w każdą handlową niedzielę, w markecie, to jeszcze dostanie za to wolne w środę. Tym sposobem sam siebie uszczęśliwi a innym da normalnie żyć.
14 25
odpowiedź
User
Gosc
A jakie są przeszkody aby nie móc zakazać modlenia się w niedzielę , można też modlić się w tygodniu. Ta ustawa to kpina , a jak komuś zależy tak na pracownikach to powinien im zagwarantować 2 wolne całe weekendy w zamian za 2 niedziele i wyższą stawkę za niedzielę.
27 11
odpowiedź
User
xxx
Nie ma czegoś takiego jak swoboda konsumencka, bo nigdy sklepy nie były czynne 24 h/dobę, 365 dni w roku. Było święta bez handlu, większość sklepów jest nieczynna między ok 20-22 a ok 6-8, więc naturalnym było pewne obostrzenie w handlu, które po prostu się lekko zwiększyło.
11 15
odpowiedź
<