SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

Ponad dwie trzecie Polaków uważa, że rząd nie powinien ustalać, jak społeczeństwo ma spędzać czas wolny w niedziele. Zakaz handlu odbierają jako naruszanie ich swobody konsumenckiej - wynika z badania Maison & Partners, przeprowadzonego na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Dołącz do dyskusji: Dla większości Polaków zakaz handlu w niedziele jest naruszeniem ich swobody konsumenckiej

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
Ja powiem tak , jak komuś ucieka 300-400 zł za niedziele to ma gdzieś zakaz handlu bo przecież i tak w tygodniu mają wolne itp , ale i tak najwięcej gadają ci co dobrze zarabiają albo tacy co przez swój zawód nie muszą pracować w niedziele , jakby takim powiedzieć że jak pójdą w niedziele do pracy to zarobią 300-400 zł przy 2 tys to też by woleli popracować w niedziele .
12 8
odpowiedź
User
tomek
Nie może być tak że pewna czesc pracownikow handlu wspomagana przez najwieksze nieroby świata czyli działaczy związkowych ogranicza pozostałej części społeczeństwa ich prawo do robienia zakupów w niedzielę.
14 9
odpowiedź
User
dorka
A dlaczego kina i kawiarnie są otwarte? Tam też pracują ludzie, którzy chcą spędzić czas ze swoją rodziną. Pozamykajmy wszystko. Każdy niech ma wolne i siedzi w domu.
16 9
odpowiedź
User
andrzej welna
Ale o co chodzi? Cała sprawę powinien załatwić zapis o ilości godzin pracy w tygodniu. Po co komu te głupoty o niedzieli?
14 10
odpowiedź
User
gość
Nie ma czegoś takiego jak swoboda konsumencka, bo nigdy sklepy nie były czynne 24 h/dobę, 365 dni w roku. Było święta bez handlu, większość sklepów jest nieczynna między ok 20-22 a ok 6-8, więc naturalnym było pewne obostrzenie w handlu, które po prostu się lekko zwiększyło.
Uprawiasz demagogię, swoboda konsumencka polega na tym, że nie zabrania się ustawowo wybranym podmiotom prowadzenia działalności w niedzielę. Czym innym jest to, ze ktoś sam podejmuje decyzję, że w jakimś dniu nie pracuje a czym innym kiedy jakiś organ uważa że jest Bogiem i może coś kazać. Inny przykład - jeżeli mamy stację wulkanizacyjną, która jest czynna w niedzielę, bo chce na niedzielnej stawce zarobić - to też zabronisz jej być czynną. Swoboda działalności polega na tym, że to komercyjne podmioty same ustalają kiedy pracują, a nie nakazuje im tego jakaś partyjna ustawa.
14 9
odpowiedź
<