Kultura bezpiecznej pracy w ANWILU jest na medal!

Włocławska spółka z Grupy ORLEN została uhonorowana przez magazyn Rynek Inwestycji złotym medalem w uznaniu za „konsekwentne wdrażanie rozwiązań na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy i promowanie kultury bezpiecznej pracy”.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Wysoka kultura szeroko pojętego bezpieczeństwa w ANWILU sprawia, Ĺźe spółka osiąga swoje cele biznesowe przy bardzo niskim wskaĹşniku wypadkowości. Aktywność firmy w tym zakresie została doceniona w ostatnich dwóch latach przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W 2017 r. ANWIL po raz trzeci z rzędu został uhonorowany tytułem „Solidny Pracodawca”, przyznanym m.in. za wzorowe respektowanie prawa pracy i przepisów BHP. To kolejny w tym roku dowód uznania dla działań firmy  w tym obszarze. Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagrodziło bowiem publikacją w  jubileuszowym Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dwa programy („Zgłoś zagroĹźenie” oraz „Tydzień Bezpieczeństwa”, kategoria „Praktyki z zakresu pracy”), realizowane przez przedsiębiorstwo.

Złoty medal przyznany przez magazyn Rynek Inwestycji to kolejny laur, jaki przypadł w udziale ANWILOWI za aktywność na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy i promowanie kultury bezpiecznej pracy. Jego uroczyste wręczenie nastąpiło 17 maja 2017 r. w trakcie gali wieńczącej Konferencję Naukowo-Techniczną „RISK |2017” Innovation Technology, która odbyła się w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

- Sukcesy naszego przedsiębiorstwa to efekt konsekwentnie wdraĹźanych procedur, zasad, dobrych praktyk i standardów obowiązujących w całej Grupie Kapitałowej ORLEN, a takĹźe realizacji inicjatyw, których celem jest podnoszenie poziomu odpowiedzialności wśród załogi za bezpieczeństwo własne oraz współpracowników. Oczywiście nagrody, jakie otrzymujemy z tytułu podejmowanych działań,  są dla nas bardzo cenne, ale największym Ĺşródłem satysfakcji jest fakt, Ĺźe nasi pracownicy przejmują inicjatywę i sami zgłaszają usprawnienia, służące poprawie bezpieczeństwa, co umoĹźliwia nam eliminację potencjalnych zagroĹźeń, a takĹźe stały rozwój naszych kompetencji w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. – mówi Jarosław Ptaszyński, Członek Zarządu ANWIL S.A., Dyrektor Operacyjny.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

To już pewne. Netflix w przyszłym roku wprowadzi w Polsce reklamy

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Rada programowa domaga się wycofania reklam z kanału TVP

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

Twórcy konkursu Podcast Roku zapraszają na Inspiration Day

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

ASAP&ASAP realizuje kampanię launchową nowego modelu Isuzu

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Nowa naczelna "Aktivista". W przeszłości w "Vogue Polska"

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower

Wawrzyniec Kostrzewski dołącza do Under Ski Tower