LG z Cerence chcą stworzyć sterowany głosowo system do samochodów

Firma LG oraz spółka Cerence, wydzielona niedawno z Nuance Communications jako niezależny podmiot rozwijający oprogramowanie dla branży motoryzacyjnej, podpisały umowę dotyczącą prac nad oprogramowaniem do samochodów przyszłości. Platforma będzie połączeniem systemu LG webOS Auto i samochodowego asystenta głosowego Cerence ARK (AI Reference Kit).

km
km
Udostępnij artykuł:

Opracowany przez LG webOS Auto jest platformą IVI opartą na systemie Linux, która umożliwia firmom z branży motoryzacyjnej elastyczne tworzenie wyposażenia samochodów nowej generacji. Cerence ARK to gotowy produkt dla przemysłu motoryzacyjnego, który pozwala producentom pojazdów na opracowanie i wdrożenie samochodowego asystenta głosowego, dostosowanego do wymagań rynku w danym kraju.

LG i Cerence chcą wspólnie opracować i rozwijać wygodniejszy system do pojazdów, który dzięki komendom głosowym zapewni kierowcom i pasażerom lepsze sterowanie funkcjami samochodu, nawigacją i odtwarzaniem multimediów.

Współpraca ma przełożyć się na efektywniejsze zarządzanie zasobami potrzebnymi do wbudowania asystenta Cerence ARK w platformę webOS Auto. W wyniku zintegrowania obu rozwiązań ma powstać wstępnie skonfigurowany system oprogramowania IVI, pozwalający producentom z branży motoryzacyjnej na szybkie wprowadzenie go na rynek i zapewniający użytkownikom samochodów połączonych z internetem dostęp do komend głosowych oraz bogatego ekosystemu treści.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"