Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek w projekcie Gazeta.pl

Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek będą uczestnikami projektu Gazeta.pl (Agora) „Ryzykanci”. Program, który wystartował w piątek, to część akcji społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego mężczyzn. Przewodnikiem po niej została legenda polskiego radia i telewizji – Zygmunt Chajzer.

jsx
jsx
Udostępnij artykuł:
Adam Małysz, Michał Szpak i Łukasz Piszczek w projekcie Gazeta.pl

Gazeta.pl podkreśla, że postanowiła podjąć ważny społecznie, chociaż często pomijany, temat zdrowia psychicznego mężczyzn. Celem redakcji portalu jest normalizacja rozmowy o depresji wśród panów. Aby zwrócić uwagę odbiorców, akcja jest promowana jako program prowadzony przez legendę radia i telewizji – Zygmunta Chajzera. Mimo że całość utrzymana jest w formie rozrywkowej i zaczyna się od quizu, ma za zadanie skłonić do refleksji i zderzenia się z niełatwym zagadnieniem.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/zygmunt-chajzer-gazeta-pl-agora-ryzykanci-jak-odbierac-kiedy-ogladac,7169433890383489a ##

„Chłopaki płaczą, mają depresję, wypalają się i często nie wiedzą, jak sobie poradzić ze światem, który nie chce słyszeć o ich, naszych, słabościach. Nigdy dość okazji, żeby o tym mówić. Mamy ambicję, żeby nasza akcja była ważnym rozdziałem tej superważnej rozmowy” – mówi cytowany w komunikacie Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

W kampanii wzięli udział znani i lubiani sportowcy, artyści, specjaliści i youtuberzy. Do „Ryzykantów” dołączyli m.in. Adam Małysz, Michał Szpak, Łukasz Piszczek, Piotr Zelt, Rafał Gębura, Dawid Myśliwiec, Robert Kupisz, Andrzej Gryżewski czy znany jako „Doktor Nerwica” Marcin Matych.

Na potrzeby akcji powstała interaktywna strona Ryzykanci.pl,  na której można obejrzeć rozmowy Zygmunta Chajzera z uczestnikami i przeczytać materiały redakcyjne powiązane z tematem kampanii. Dla użytkowników, którzy po zapoznaniu się z wywiadami i artykułami, chcieliby podjąć konkretne działania, by zatroszczyć się o własne zdrowie, przygotowano „apteczkę pomocową” z numerami telefonu zaufania i wsparciem psychologicznym.

Akcja powstała we współpracy z Fundacją ThePresja, a jej premiera ma nieprzypadkową datę – 23 lutego to Światowy Dzień Walki z Depresją.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/karolina-deling-jozwik-odchodzi-gazeta-pl,7169445303650433a ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne