Aktywiści Grupy Stonewall ruszą w Polskę z Letnią Akademią Równości

Pięcioro aktywistów z Grupy Stonewall od 5 sierpnia rusza z projektem Letnia Akademia Równości. Celem działaczy jest dotarcie do miast, w których nie odbywają się marsze równości. Będą dzielić się w nich wiedzą o problemach i postulatach społeczności LGBT+. Akcję wspiera Sprite.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Aktywiści Grupy Stonewall ruszą w Polskę z Letnią Akademią Równości

W ciągu siedmiu dni organizatorzy planują odwiedzić Ostrów Wielkopolski, Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. Jak zapowiadają, ich głównym celem jest rozmowa z mieszkańcami i obalenie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+.

Aktywiści spędzą w każdym z miast kilka godzin, w czasie których zamierzają rozmawiać z napotkanymi osobami oraz rozdawać im informacyjne ulotki i tęczowe gadżety. Miasta, gdzie zawita Letnia Akademia Równości, wybrano nieprzypadkowo.

- Z każdym rokiem w Polsce przybywa miast, w których odbywają się marsze równości. Wciąż jednak jest wiele miejsc, w których społeczność LGBT+ jest niewidoczna. Zależało nam na tym, aby dotrzeć właśnie do takich miejscowości. Mamy nadzieję, że nasza obecność będzie wsparciem również dla miejscowych osób nieheteronormatywnych. - mówi Sue Bartel z poznańskiej Grupy Stonewall.

grafika

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/co-drugi-mlody-polak-doswiadczyl-hejtu-powody-wyglad-narodowosc-seksualnosc ##

Rozmowa lekiem na hejt wobec LGBT+

Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall dodaje, że rozmowa jest najbardziej skuteczną metodą niwelowania uprzedzeń.

- Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyoutowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta - mówi Sulwiński.

Letnia Akademia Równości to kolejny element globalnej kampanii marki Sprite „Niech gadają. Żyj rześko.”, dotykającej problemu dyskryminacji oraz przejawów hejtu wobec różnych grup i osób.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Facebook testuje pobieranie opłat od twórców i firm

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Media Expert śrubuje rekordy. Tyle jeszcze nie zarobił

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"