Bielenda przejmuje Miya Cosmetics

Firma Bielenda Kosmetyki Naturalne uzgodniła kupno 100 proc. udziałów spółki Kanani Europe, producenta polskich kosmetyków pod marką Miya Cosmetics. W ramach transakcji, TDJ, dotychczasowy właściciel Kanani Europe, dołączy do akcjonariatu Grupy Bielenda.

tw / pap
tw / pap
Udostępnij artykuł:
Bielenda przejmuje Miya Cosmetics

Przejęcie Kanani Europe przez Bielenda Kosmetyki Naturalne zostanie sfinalizowane po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Miya Cosmetics od 2016 r. rozwija swoją działalność na polskim rynku kosmetycznym. Marka oferuje produkty do pielęgnacji ciała, twarzy, włosów oraz kosmetyki kolorowe do makijażu.

Jak podano w komunikacie, poszerzenie portfolio Grupy Bielenda o asortyment Miya Cosmetics wzmocni pozycję firmy w Polsce w kilku kategoriach i zwiększy jej konkurencyjność. Bielenda widzi duży potencjał dla cross-sellingu artykułów Miya w wybranych kanałach dystrybucji.

- Naszym wspólnym celem i ambicją jest umocnienie pozycji na rynku wewnętrznym oraz odważne konkurowanie na rynkach globalnych. Aby sprostać wyzwaniom, które się z tym wiążą, musimy stawiać na nieustanny wzrost i budowanie przewagi, którą zapewnia innowacyjność oraz różnorodność produktów, nowoczesne zaplecza laboratoryjne czy zdolności produkcyjne i logistyczne. Wszystko to jest możliwe, właśnie dzięki takim inwestycjom, jak akwizycja Miya Cosmetics - powiedział, cytowany w komunikacie, Marek Bielenda, prezes Bielenda Kosmetyki Naturalne.

Od 2021 r. właścicielem Kanani Europe jest rodzinna firma inwestycyjna TDJ. - Portfolio produktów Miya zwiększyło się dwukrotnie w porównaniu do 2021 r., a przychody spółki w ciągu 2 lat wzrosły o 70 proc. i mają potencjał do dalszego wzrostu. Częścią struktury transakcji jest reinwestycja TDJ w Grupę Bielenda – cieszymy się bardzo na dalszą współpracę z tak doświadczonymi partnerami jak Bielenda oraz Innova Capital - skomentował Jacek Leonkiewicz, prezes TDJ.

Do Grupy Bielenda należą obecnie marki: Bielenda, Bielenda Professional, BodyBoom, FaceBoom i BabyBoom oraz Bielenda Professional Supremelab, Soraya i Dermika, a także SheHand, SheFoot i ManFoot SheCare i SkinArté, Tołpa i ON. Produkty dostępne są w drogeriach i sieciach handlowych, a także w kanale e-commerce.

tw / pap
Autor artykułu:
tw / pap
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy dziennikarz w WNP.pl. Pisze o energetyce

Nowy dziennikarz w WNP.pl. Pisze o energetyce

Grok po skandalu znika z dwóch krajów

Grok po skandalu znika z dwóch krajów

Były szef marketingu sportowego Canal+ w nowej roli

Były szef marketingu sportowego Canal+ w nowej roli

Były dziennikarz Viaplay dołączy do Eleven Sports

Były dziennikarz Viaplay dołączy do Eleven Sports

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Grzegorz Krychowiak z autorskim podcastem dla RMF FM

Grzegorz Krychowiak z autorskim podcastem dla RMF FM