Dereszowska, Schejbal, Kluzik ambasadorkami akcji ofeminin.pl

Portal dla kobiet ofeminin.pl (Ringier Axel Springer Polska) ruszył z akcją społeczną "Polska - miejsce przyjazne mamie i dziecku". Kampania prowadzona pod hasłem "Nie udawaj, że nie widzisz" ma zwrócić uwagę na skalę problemów kobiet z małymi dziećmi w Polsce.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Głównym celem akcji jest ukazanie skali problemów mam w przestrzeni publicznej, a co za tym idzie wywołanie ogólnopolskiej dyskusji i dokonanie zmian w świadomości społecznej. Wśród omawianych problemów znajdą się m.in. brak pomieszczeń, w których matka mogłaby przewinąć i nakarmić dziecko, fatalne warunki sanitarne w miejscach publicznych i utrudnienia komunikacyjne.

- Problem rozpatrujemy jednak zdecydowanie głębiej, niż tylko z perspektywy nieprzystosowania przestrzeni miejskiej dla mam z dziećmi. Myślimy o patriarchalnym postrzeganiu kobiet-matek oraz ich usytuowaniu w społeczeństwie, a także o masowej obojętności na ich potrzeby. Chcemy umożliwić mamom równoprawne i aktywne poruszanie się w przestrzeni publicznej - mówi Monika Lubowiecka, redaktor naczelna ofeminin.pl i pomysłodawczyni akcji, prywatnie mama kilkumiesięcznej Lenki.

grafika

Na potrzeby akcji "Polska - miejsce przyjazne mamie i dziecku" powstała specjalna strona w portalu ofeminin.pl, pod adresem: www.nie-udawaj.pl, gdzie zostaną skupione wszystkie działania związane z akcją. Będą to m.in. aktywności redakcyjne (wywiady, artykuły, analizy), interpretacja badania na temat przystosowania przestrzeni publicznej dla mam z dziećmi, aplikacja umożliwiająca zgłaszanie i ocenę "Miejsc przyjaznych mamie i dziecku".

Akcję wspiera kampania cross-mediowa pod hasłem "Nie udawaj, że nie widzisz". Na potrzeby działań promocyjnych stworzono trzy linie kreacyjne, które w sposób realistyczny przedstawiają problemy mam w przestrzeni publicznej. Kampania obejmuje tytuły prasowe (“Fakt” i dodatek "Gwiazdy", Newsweek i dodatek "Kobieta", InStyle), a w ramach współpracy redakcyjnej z TVP1 akcja będzie promowana w programie śniadaniowym "Kawa czy herbata?".

Promocja obejmie również outdoor, w tym emisję spotów reklamowych na nośnikach w komunikacji miejskiej. Kampania internetowa zaplanowana została w oparciu o serwisy internetowe Ringier Axel Springer Polska oraz witryny patronów medialnych (GoldenLine.pl, czasdzieci.pl, benc.pl, familie.pl, gogaga.pl). Działania promocyjne będą prowadzone również w mediach społecznościowych. Za opracowanie koncepcji kampanii i planowanie mediów odpowiada zespół ofeminin.pl.

Ambasadorkami akcji zostały znane Polki, które same są mamami: Anna Dereszowska, Reni Jusis, Joanna Orleańska, Odeta Moro-Figurska, Magdalena Schejbal, Agnieszka Pomaska, Małgorzata Napieralska, Joanna Kluzik-Rostkowska i Zuzanna Ziomecka. Akcję wspiera też Jolanta Kwaśniewska.

Honorowy patronat nad kampanią objęły: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Instytut Matki i Dziecka, Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, Fundacja Mama, Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Gender Studies IBL PAN. Do akcji dołączyły również Koleje Mazowieckie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Pirackie transmisje LaLigi trudniej dostępne? Sąd nakazał blokady

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Powstanie polska fabryka aut elektrycznych? Państwowy fundusz wyłoży pieniądze

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

Usunięty z Canal+ kanał i inne stacje muzyczne za darmo w streamingu

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców

"Tiktokuj albo giń?" Subiektywne TOP 5 polskich wydawców

Zmarł Mirosław Krawczyk. Znany z ról w filmach i serialach

Zmarł Mirosław Krawczyk. Znany z ról w filmach i serialach

KRRiT ostrzega przed blokadą treści w internecie i streamingu

KRRiT ostrzega przed blokadą treści w internecie i streamingu