Dwutygodniki people: „Gala” o 96 proc. do góry, „Party” liderem

Liderem sprzedaży w segmencie magazynów people w styczniu br. pozostało „Party”, a najwięcej zyskała zajmująca ostatnie miejsce „Gala”. Wydawana od listopada ub.r. „Grazia” uplasowała się za „Fleszem” i „Vivą!”.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika “Party. Życie Gwiazd” (Edipresse Polska) w styczniu br. wyniosła 404 100 egz. i była niższa o 6,7 proc. niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez Wirtualnemedia.pl. Magazyn ten utrzymał jednak pozycję lidera.

Na drugim miejscu uplasował się konkurencyjny dwutygodnik „Show” (Wydawnictwo Bauer). Zanotował on spadek średniej sprzedaży ogółem wynoszący aż 31,3 proc. - do poziomiu 301 073 egz. Tytuł ten stracił najwięcej w zestawieniu. Jednak ze względu na spór Bauera i Kolportera jeden z trzech styczniowych numerów „Show” nie był w ogóle sprzedawany w sieci Kolportera (miał on sprzedaż ogółem na poziomie 161 tys. egz., podczas gdy dwa kolejne sprzedały się odpowiednio w liczbie 389 tys. egz. i 384 tys. egz.)

Na trzeciej lokacie z wynikiem na poziomie 257 225 egz. znalazł się magazyn „Flesz. Gwiazdy & Styl”. Jego średnia sprzedaż ogółem spadła w ciągu roku o 22,69 proc.

Ukazujący się od końca listopada ub.r. magazyn „Grazia” (Wydawnictwo Bauer) uplasował się na pozycji piątej, a jego średnia sprzedaż ogółem wyniosła 228 162 egz. Jedno z dwóch styczniowych wydań tego pisma także nie było przed część okresu sprzedawane w sieci Kolportera.

Jedyny i wynoszący aż 96,45 proc. wzrost średniej sprzedaży ogółem zanotowała w styczniu br. „Gala” (G+J Polska). Jej wynik uplasował się na poziomie 159 663 egz.

W styczniu br. w porównaniu do grudnia ub.r. największy wzrost średniej sprzedaży ogółem, wynoszący aż 52,6 proc., także zanotowała „Gala”. Natomiast najwięcej straciła „Grazia” (25,49 proc.). Tytuł ten poza mniejszą dostępnością w styczniu br., od czwartego numeru ukazuje się już w cenie 2,99 zł, podczas gdy na początku kosztował 2 zł. Jego wprowadzenie na rynek wspierała też duża kampania reklamowa (więcej na ten temat).

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Naziemny MUX-8 wciąż w starym standardzie. Stacje się nie spieszą, bo chcą płacić mniej

Naziemny MUX-8 wciąż w starym standardzie. Stacje się nie spieszą, bo chcą płacić mniej

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery

"Zdrajcy" wracają na antenę TVN. Znamy datę premiery

18 tys. skarg do KRRiT. Najwięcej postępowań przeciwko TVP i Republice

18 tys. skarg do KRRiT. Najwięcej postępowań przeciwko TVP i Republice

REM: oszczerstwa wobec dziennikarza TVN po reportażu o księdzu

REM: oszczerstwa wobec dziennikarza TVN po reportażu o księdzu

Petycja w obronie dziennikarek publicznego radia. "Praca powinna być dla młodych"

Petycja w obronie dziennikarek publicznego radia. "Praca powinna być dla młodych"

TVP ogłasza pierwszą transmisję NBA. Kiedy emisja?

TVP ogłasza pierwszą transmisję NBA. Kiedy emisja?