Orlen nie będzie już sponsorować Huberta Hurkacza

PKN Orlen nie przedłużył trwającej do końca 2022 roku umowy sponsoringowej z tenisistą Hubertem Hurkaczem.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Sponsorem Huberta Hurkacza od sierpnia 2019 roku była Grupa Lotos, w ubiegłym roku przejęta przez PKN Orlen. Logo paliwowego koncernu było w ramach umowy widoczne na koszulce najlepszego polskiego tenisisty podczas wszystkich rozgrywanych meczów. Grupa Lotos mogła wykorzystywać wizerunek Hurkacza w swoich działania wizerunkowych. Zawodnik został ambasadorem organizowanego przez firmę Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa „Rakiety Lotosu”.

Orlen nie sponsoruje Hurkacza

W odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Orlenu potwierdza, że umowa sponsoringowa z Hubertem Hurkaczem została zakończna, ale nie podaje konkretnych przyczyn takiej decyzji. "Grupa Orlen kontynuuje sponsoring dwóch najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce przejętych wraz z Grupą Lotos, czyli piłki nożnej oraz skoków narciarskich" - informuje koncern.

- Orlen kształtuje politykę sponsoringową w sposób kompleksowy i długofalowy. Dotyczy to również wykorzystywania zasobów sponsoringowych w działaniach marketingowych, komunikacyjnych i wspierających sprzedaż. Orlen ma swoją wizję i swoje cele, które konsekwentnie realizuje – taka polityka przekłada się na silną pozycję spółki, jako największego sponsora polskiego sportu - czytamy w oświadczeniu Orlenu przesłanym redakcji Wirtualnemedia.pl. Dalej firma wylicza, że obecnie wspiera jako sponsor "blisko 100 zawodników indywidualnych, ponad 70 klubów, 10 związków sportowych oraz dwa komitety olimpijskie".

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gdzie-ogladac-australian-open-2023-iga-swiatek-plan-relacji ##

Hubert Hurkacz w tym tygodniu zakończył występ w wielkoszlemowym Australian Open, przegrywając w meczu 4. rundy z Sebastianem Cordą z USA. Obecnie zajmuje jedenaste miejsce w rankingu czołowych tenisistów ATP. W swojej karierze 25-latek wygrał pięć turniejów ATP, w 2021 roku zagrał w półfinale Wimbledonu 2021, po drodze eliminując m.in. legendarnego Rogera Federa.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT ostrzega przed blokadą treści w internecie i streamingu

KRRiT ostrzega przed blokadą treści w internecie i streamingu

Koniec subskrypcji w Heyah. T-Mobile przenosi klientów

Koniec subskrypcji w Heyah. T-Mobile przenosi klientów

TVP Info z "22:30". Wiosną kolejna odsłona informacyjnego programu

TVP Info z "22:30". Wiosną kolejna odsłona informacyjnego programu

Tomasiak jak Świątek? Jak urósł potencjał marketingowy skoczka

Tomasiak jak Świątek? Jak urósł potencjał marketingowy skoczka

Kanał 4K nadawcy publicznego niekodowany na multipleksie i satelicie

Kanał 4K nadawcy publicznego niekodowany na multipleksie i satelicie

"The Traitors" po raz trzeci w TVN. "Uczestnicy muszą funkcjonować w pewnej bańce"

"The Traitors" po raz trzeci w TVN. "Uczestnicy muszą funkcjonować w pewnej bańce"