RMF FM stawia na treści wideo w internecie. „Oglądalność sięga kilkudziesięciu tysięcy”

Rozgłośnia RMF FM na swojej stronie internetowej coraz częściej prezentuje krótkie filmy, w których dziennikarze stacji opowiadają o ważnych wydarzeniach historycznych. Ostatnio m.in. w związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego czy wcześniej - rzezi wołyńskiej. - Oglądalność tych filmów - zarówno na stronie RMF, jak i w mediach społecznościowych sięga kilkudziesięciu tysięcy - zapewnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marek Balawajder, dyrektor informacji w RMF FM.

Nikola Bochyńska
Nikola Bochyńska
Udostępnij artykuł:

W środę, 1 sierpnia br. stacja RMF FM informowała o 74. rocznicy Powstania Warszawskiego w „Faktach” RMF FM, ale także na swojej stronie internetowej - rmf24.pl. W portalu pojawiły się również krótkie filmiki wideo w których dziennikarz Krzysztof Berenda opowiadał o miejscach w Warszawie, które nie kojarzą się z Powstaniem, a noszą jego ślady.

To kolejna inicjatywa radia, w ramach której w krótkich filmach video przypominane są ważne historyczne wydarzenia - tak było m.in. przy niedawnej rocznicy rzezi wołyńskiej. Stacja w 2017 roku realizowała także krótki film dokumentalny „Zburzone marzenia”, w którym zaprezentowano plany architektoniczne Warszawy lat 40., a które nie powstały w związku z wybuchem II wojny światowej.

Marek Balawajder, dyrektor informacji w RMF FM powiedział nam, że formaty wideo przygotowywane przez rozgłośnię, to inicjatywa całego zespołu.

- Często reporter proponuje temat, ale już opracowanie, przygotowanie to praca całej  redakcji. Między innymi Krzysztof Berenda, Bartek Paulus, ale też Michał Dukaczewski i Karolina Bereza doskonale realizują się w takich projektach. Wcześniej to także inne filmy na temat powstania czy wydarzeń ważnych dla naszej historii - podkreśla Balawajder.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/rmf-fm-rmf-maxxx-i-rmf-classic-ceny-reklam-od-wrzesnia-do-grudnia-2018-roku,7171416731945089a ##

Dodaje, że rozgłośnia chce wykorzystać swój zasięg do „promowania postaw patriotycznych i pokazywania kluczowych momentów historii”. - Nie tylko w radiu, ale także w internecie. Wciąż wiele miejsc i wydarzeń jest schowanych w cieniu historii i naszą rolą jest ich wyciąganie na światło dzienne - mówi Wirtualnemedia.pl dyrektor informacji w RMF FM.

Zapowiada, że rozgłośnia będzie kontynuować takie projekty.

- Zwłaszcza, że oglądalność tych filmów - zarówno na stronie RMF, jak i w mediach społecznościowych sięga kilkudziesięciu tysięcy - zapewnia.

W ub.r. Grupa RMF (nadawca stacji RMF FM, RMF Maxxx i RMF Classic) zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 0,7 proc. do 267,42 mln zł oraz wzrost zysku netto o 5,3 proc. do 133,29 mln zł. Ponad 90 proc. przychodów firmy pochodzi z reklamy, z czego ok. dwóch trzecich generuje RMF FM, a poniżej 5 proc. - serwisy internetowe nadawcy.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dziennikarze Wirtualnej Polski o reportażach z Ukrainy. "Chcemy przywrócić tożsamość ofiarom rosyjskich zbrodni"

Dziennikarze Wirtualnej Polski o reportażach z Ukrainy. "Chcemy przywrócić tożsamość ofiarom rosyjskich zbrodni"

Ogień na planie programu Gessler. Strażacy apelują, TVN milczy

Ogień na planie programu Gessler. Strażacy apelują, TVN milczy

Wszystkie role Michała Brańskiego. "Jestem od tego, by podnosić ciśnienie i czasem robić freak show"

Wszystkie role Michała Brańskiego. "Jestem od tego, by podnosić ciśnienie i czasem robić freak show"

Piętnastka portali. Interia na czele, Wp.pl i Onet.pl przyciągają na dłużej

Piętnastka portali. Interia na czele, Wp.pl i Onet.pl przyciągają na dłużej

Republika zapłaci pełną ratę koncesyjną? Sakiewicz ostrzega przed końcem MUX-8

Republika zapłaci pełną ratę koncesyjną? Sakiewicz ostrzega przed końcem MUX-8

Zuzanna Krzątała na czele redakcji "Harper’s Bazaar"

Zuzanna Krzątała na czele redakcji "Harper’s Bazaar"