Sylwia Bartosek-Środa i Iga Burniewicz pożegnały się z „Faktem”

Pracę w „Fakcie” (Ringier Axel Springer Polska) zakończyły redaktorki Sylwia Bartosek-Środa i Iga (Kamila) Burniewicz. Bartosek-Środa pracowała w dzienniku przez 15 lat, przeszła do miesięcznika „Tak Rodzinie” (Wydawnictwo Sióstr Loretanek).

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Sylwia Bartosek-Środa i Iga Burniewicz pożegnały się z „Faktem”
Od lewej: Sylwia Bartosek-Środa i Iga Burniewicz

Sylwia Bartosek-Środa była związana z „Faktem” od startu dziennika jesienią 2003 roku. Pracowała jako redaktorka w dziale Polityka, pisała też o tematyce religijnej i historycznej. Wcześniej była związana z „Gazetą Wyborczą”.

Z „Faktem” rozstała się z końcem marca. Od kwietnia pracuje w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, jest redaktorką miesięcznika „Tak Rodzinie”.

Z kolei Iga (Kamila) Burniewicz pożegnała się z „Faktem” w lipcu br. Do dziennika przeszła wiosną 2017 roku, pełniła funkcję redaktorki działu Świat.

Przedtem przez 8 lat pracowała w Wirtualnej Polsce, m.in. jako wydawca serwisu Wiadomości,, a wcześniej m.in. w Gazeta.pl i „Polska The Times”. Ukończyła Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Zmiany w „Fakcie” po przyjściu nowej redaktor naczelnej

Od połowy stycznia br. redaktor naczelną „Faktu” jest Katarzyna Kozłowska. Zastąpiła w tej funkcji Roberta Felusia, który odszedł we wrześniu ub.r. wskutek mocno krytykowanej publikacji o śmierci syna Leszka Millera.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/szefowa-faktu-po-zastrzezeniach-wobec-rafala-ziemkiewicza-zawieszam-format-z-felietonistami,7170861240026753a ##

Na początku marca wicenaczelnymi „Faktu” zostali Aldona Toczek i - po przejściu z „Super Expressu” - Marcin Kowalczyk. Jednocześnie Justyna Węcek-Łukawska zaczęła kierować nowym działem „Pieniądze, Prawo, Porady”, a Andrzej Kaniewski - sekcją „Opinie i Świat”.

W maju z dziennikiem rozstali się szef działu show-biznesowego Fakt.pl Łukasz Zając (pełnił tę funkcję od czerwca ub.r.) oraz Wiesław Chełminiak i Łukasz Klekowski, którzy odpowiadali za dodatek „Fakt Historia”.

Z „Faktem” pożegnali się również Tomasz Jarosz i Robert Szulc, którzy byli redaktorami w dziale Wydarzenia. Przeszli do Polskiej Agencji Prasowej, Jarosz został tam szefem redakcji zagranicznej, a Szulc jego zastępcą. Do zespołu PAP dołączyli też Bartłomiej Figaj (poprzednio dziennikarz działu miejskiego w „Fakcie”) i Jan Nielipiński (był redaktorem działu Wydarzenia „Faktu”).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/robert-felus-jacek-pochlopien-i-jan-domaniewski-college-method-warsztaty-komunikacyjne-z-symulacja-kolegium-redakcyjnego,7170853520463489a ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Lipton pokazał spot z Makłowiczem dla WOŚP

Lipton pokazał spot z Makłowiczem dla WOŚP

Nie ma mocnych na "Stranger Things". Netflix inwestuje też w sport i podcasty

Nie ma mocnych na "Stranger Things". Netflix inwestuje też w sport i podcasty

"Jedna bitwa po drugiej" i "Hamnet" wśród nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu

"Jedna bitwa po drugiej" i "Hamnet" wśród nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu

Paramount wydłuża czas na wrogie przejęcie Warner Bros. Discovery

Paramount wydłuża czas na wrogie przejęcie Warner Bros. Discovery

IKEA wycofuje kultową torbę. Ale spokojnie – nie na zawsze

IKEA wycofuje kultową torbę. Ale spokojnie – nie na zawsze

"Ukończyłem 15 lat". Nowa funkcja mObywatela ma ograniczyć dzieciom dostęp do social mediów

"Ukończyłem 15 lat". Nowa funkcja mObywatela ma ograniczyć dzieciom dostęp do social mediów