„Tina” kończy 30 lat

Dwutygodnik „Tina” w środę obchodzi jubileusz 30-lecia. To drugi tytuł w historii Wydawnictwa Bauer w Polsce.

jsx
jsx
Udostępnij artykuł:

Pierwsze wydanie „Tiny” ukazało się we wrześniu 1992 roku i było pierwszym polskim masowym czasopismem kobiecym o niskiej cenie egzemplarzowej. Było też drugim czasopismem wydawanym przez Bauera w Polsce (pierwszym był ukazujący się od 1991 roku dwutygodnik „Bravo”, którego wydawanie zakończono w 2017 roku).

„Tina” debiutowała jako miesięcznik, następnie ukazywała się jako dwutygodnik i tygodnik. Jak zaznacza Bauer, już wtedy ważną rolę odgrywały zdjęcia i krótkie, ale treściwe informacje. Z biegiem lat rynek wydawniczy się zmieniał, tak jak i potrzeby czytelniczek. Dostosowując się do nich od 2009 roku „Tina” znowu stała się dwutygodnikiem i jest nim do dziś.

Wydawnictwo pisze, że dzisiejsza „Tina” to przede wszystkim wszechstronność. Dostarcza bowiem czytelniczkom skoncentrowane treści, które można przyrównać do haseł z internetu. Jednocześnie na łamach znajdują się także dłuższe, pogłębione materiały, typowe także dla miesięczników. To, w połączeniu z nowoczesną grafiką, sprawia, że „Tina” kompleksowo odpowiada na obecne potrzeby kobiet – podkreśla Bauer.

Joanna Brodzik na okładce

W jubileuszowym wydaniu dwutygodnika znalazł się wywiad z Joanną Brodzik, która gościła na łamach również z okazji 10. rocznicy istnienia „Tiny”. W numerze jest także poradnicza wycieczka przez dekady. Redakcja wybrała sprawdzone hity ostatniego 30-lecia z zakresu zdrowia, urody i prowadzenia domu oraz wyjątkową, odnoszącą się do archiwalnych wydań modę – nad wyraz aktualną, bo kilka ciekawych trendów z lat 90. ponownie gości na wybiegach.

Wydanie zawiera też przepisy i życzenia kulinarnych mistrzów: Ewy Wachowicz i Tomasza Jakubiaka.

Jubileuszowy numer dwutygodnika „Tina” wspiera ogólnopolska kampania reklamowa obejmująca radio RMF oraz prasę. Wydanie jest dostępne w dwóch wersjach, podstawowej w cenie 2,69 zł i z książeczką kulinarną w cenie 3,49 zł.

Jak wynika z danych PBC, sprzedaż wydania „Tiny” w drugim kwartale br. wyniosła 43 912 egz.

jsx
Autor artykułu:
jsx
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Ilu widzów miał "Raport specjalny" w TVP Info? W marcu nowe odcinki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Potężna dezinformacja w sieci. Powielano fejka o zabójczyni 11-latki

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Republika weszła na nowy rynek. Taką ma konkurencję

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

Magdalena Ogórek chwali się ukończeniem muzeum. "Dwa razy trafiłam do szpitala"

"Cyfrowe przebudzenie" w Kościołach. AI pisze kazania i symuluje rozmowę z Bogiem

"Cyfrowe przebudzenie" w Kościołach. AI pisze kazania i symuluje rozmowę z Bogiem

Nadchodzą zmiany w pisowni języka polskiego. To głębsza reforma niż w innych krajach

Nadchodzą zmiany w pisowni języka polskiego. To głębsza reforma niż w innych krajach