Tomasz Kalemba po 21 latach odchodzi z Onetu

Tomasz Kalemba, dziennikarz sportowy Onetu (Ringier Axel Springer Polska), żegna się z redakcją z końcem roku. Według naszych informacji, ma przejść do Interii (Grupa Polsat). Z kolei z "Faktu", też wydawanego przez RASP, i w ogóle z zawodu dziennikarza odchodzi Łukasz Grabowski.

jsx
jsx
Udostępnij artykuł:

Dziennikarz sportowy Tomasz Kalemba pod koniec roku rozstaje się z Onetem - dowiedziały się Wirtualnemedia.pl. - Odchodzę z Onetu, do końca miesiąca jestem jeszcze jego pracownikiem – przyznaje w rozmowie z nami Kalemba. Nie zdradza dalszych planów. - Zobaczymy, jak to wszystko będzie wyglądało – mówi. W środę po południu poinformował o odejściu na Twitterze.

Jak ustaliliśmy, dziennikarz ma przejść do serwisu Sport Interia (rok temu podobny transfer zaliczył obecny szef serwisu Daniel Bednarek). - Nic na ten temat nie wiem – ucina jednak Kalemba. Daniel Bednarek nie potwierdza ani nie zaprzecza naszym informacjom.

Kalemba w Onecie pracował od 2001 roku. Był korespondentem portalu na igrzyskach w Rio de Janeiro, Pjongczangu, Pekinie i Tokio. W przeszłości związany był z „Przeglądem Sportowym” i Arena.pl, współpracował z „Dziennikiem Polskim”. Prowadzi bloga Ślizgiem.

Łukasz Grabowski kończy „dziennikarską przygodę”

Z RASP rozstaje się również dziennikarz Łukasz Grabowski (ostatnio pracował w „Fakcie”, który wysłał go na mundial). „10 lat dziennikarskiej przygody i wystarczy (na razie). Jak mówią: od stycznia pora na nowe wyzwania. To był wspaniały czas i nawet jak tt zwiększy limit do 4k, podziękowań bym tu nie zmieścił. Może z doskoku gdzieś będę pisał, ale to zobaczymy. Co złego, to nie ja, wielkie dzięki!” - napisał na Twitterze.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chce ujawnia miejsca pracy ani zawodu, jaki będzie wykonywał. - Niech na razie to zostanie pomiędzy mną a przyszłym pracodawcą – zaznacza.

Grabowski z RASP związany był od 2013 roku, był dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”, wcześniej pracował też w ITVL Lublin i dziale sportowym naTemat.pl.

RASP w tym roku połączył treści serwisów Sport.onet.pl i Przegladsportowy.pl pod adresem Przegladsportowy.onet.pl.

W listopadzie stronę główną Onetu odwiedziło 9,41 mln internautów, którzy spędzali tam średnio 50 minut i 19 sekund (dane Mediapanel). Przez pierwszy tydzień mundialu sekcja sportowa Onetu odnotowała 5,88 mln odwiedzających, którzy przeciętnie spędzali tam 10 minut i 54 sekundy.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Wakacje sposobem na realizację noworocznych postanowień? Nowa kampania Rainbow

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Enyo Agency z działem Influencer Relations

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Film "Norymberga" trafi do VOD. Udostępni go tylko jedna platforma

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Żabka ma już ponad 12 tys. sklepów. Pogoda nie ochłodziła sprzedaży

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft
Materiał reklamowy

Ile kosztuje chaos w danych? Odzyskaj uciekającą marżę dzięki innowacjom Microsoft

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem

Paramount pozywa Warner Bros. Discovery. Chce ujawnienia szczegółów umowy z Netfliksem