Były szef Polska Press dalej w grupie Orlen. Jest wiceprezesem spółki zależnej Energi

Tomasz Przybek został wiceprezesem spółki Energa-Obrót należącej do grupy kapitałowej Orlen. Do jesieni ub.r. był prezesem Polska Press, a wcześniej pracował m.in. w Polskiej Agencji Prasowej i Fratrii.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Prezesem od połowy ub.r. jest Jarosław Wróbel, a stanowiska wiceprezesów zajmują też Radosław Banaszak (od jesieni 2021 roku), Robert Kaleta (od wiosny ub.r.) i Olgierd Świerzewski (od jesieni ub.r.).

Cała grupa Energa od trzech lat należy do Orlenu: płocki koncern wiosną 2020 roku przejął 80 proc. jej akcji, a kilka miesięcy później skupił kolejne 10 proc.

Tomasz Przybek w Polska Press, PAP i Fratrii

W maju 2021 roku Tomasz Przybek został prezesem Polska Press, po tym jak po przejęciu wydawnictwa przez Orlen zmienił się cały skład jego zarządu. W październiku ub.r. Przybek zrezygnował ze stanowiska, zastąpił go Stanisław Bortkiewicz, który przeszedł z Telewizji Polskiej.

Od połowy 2016 do wiosny 2018 roku Tomasz Przybek był prezesem Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita”, przejętego jesienią 2018 roku przez Polską Agencję Prasową. Od stycznia do października 2018 roku zasiadał też w zarządzie PAP.

Od połowy 2012 do końca 2016 roku Przybek był w zarządzie Fratrii, wydawcy m.in. tygodnika „Sieci” i wPolityce.pl, a latach 2012-2015 pełnił tam funkcję prezesa.

W ostatnich latach pracował też w państwowych spółkach spoza branży mediów: był prezesem państwowej firmy Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, nadzorowanej przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a we wrześniu 2020 roku przeszedł na stanowisko prezesa spółki Armatura Kraków należącej do PZU (odpowiadał za przygotowanie i wprowadzenie planu naprawczego oraz nowej strategii).

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/polska-press-praca-ile-zarabia-z-gazet-reklam-strata,7169655714670209a ##

W ub.r. cała grupa kapitałowa Orlen, która w ciągu roku przejęła PGNiG i część aktywów Grupy Lotos, osiągnęła wzrost przychodów ze 131,34 do 277,56 mld zł i zysku netto z 11,19 do 33,63 mld zł. Pod koniec kwietnia rada nadzorcza koncernu na nową, trzyletnią kadencję powołała w niezmienionym składzie 11-osobowy zarząd, na czele z prezesem Danielem Obajtkiem.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

Solorz razem z dziećmi, awans twórców Media Expert i ElevenLabs. Oto najbogatsi Polacy

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

TOK FM znów wygrało z byłym szefem KRRiT. Grzywna uchylona

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

Michał Piróg po 25 latach odchodzi z TVN. "Nadszedł czas na nowe"

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

T-Mobile Polska zyskał 300 tys. abonentów. Tyle zarabia

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu
Materiał reklamowy

Baleriny i power dressing, czyli nowa definicja profesjonalizmu

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów

Przeszukanie w Allegro. Pod lupą metody dostaw zakupów