TVP wydłużyła o 5 minut „Teleexpress” i „Wiadomości”. Jarosław Olechowski: ogromne zainteresowanie widzów”

Od początku kwietnia TVP1 i TVP Info emitują o około 5 minut dłuższe wydania „Teleexpressu” oraz głównego wydania „Wiadomości”. - W ostatnim czasie obserwujemy ogromne zainteresowanie widzów programami informacyjnymi - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

mk
mk
Udostępnij artykuł:

Dotychczas „Teleexpress” zaczynał się o godz. 17.00 i trwał około 15 minut. Z kolei główne wydanie „Wiadomości” zaczynało się o 19.30, a kończyło - około 20.00. Od początku kwietnia 2020 roku oba dzienniki trwają około 5 minut dłużej. „Teleexpress” kończy się około 17.20, a „Wiadomości” - około 20.05.

- W ostatnim czasie obserwujemy ogromne zainteresowanie widzów programami informacyjnymi. Jest to związane z epidemią koronawirusa. Widać wyraźnie, że w czasie epidemii widzowie szukają sprawdzonych i wiarygodnych informacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć „Wiadomości” i „Teleexpress” - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Dodatkowy czas antenowy wypełniają informacje z kraju i zagranicy. - Cały czas analizujemy dane dotyczące oglądalności i dostosowujemy ofertę programową do potrzeb i oczekiwań widzów - informuje nas Olechowski.

Oba dzienniki bez zmian zaczynają się o 17.00 i 19.30, nadawane są równolegle w Jedynce i TVP Info. Bez zmian pozostaje długość „Panoramy”, którą oglądać można o 18.00 na antenie TVP2 i TVP Info.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ogladalnosc-telewizji-marzec-2020-tvp1-lider-m-jak-milosc-hit,7170725308815489a ##

W marcu 2020 roku „Wiadomości” w TVP1 i TVP Info oglądało średnio 3,58 mln widzów, o 828 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei oglądalność „Teleexpressu” na obu antenach w ciągu roku wzrosła o 926 tys. widzów do 3,48 mln oglądających.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" odchudza spółkę zależną. W zarządzie tylko prezes

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Ma być bezpieczniej w polskiej cyberprzestrzeni. Prezydent podpisał ustawę

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Relacjonowała igrzyska pod wpływem alkoholu. Reporterka przeprasza

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Dodatkowa transmisja NBA w TVP. Możliwy debiut Polaka

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia

Ruszył konkurs "Melchiory 2026". To nagroda Polskiego Radia