Zawodowo kierująca ciężarówką Iwona Blecharczyk z wyróżnieniem Barbie Shero

Firma Mattel, producent lalek Barbie, w tym roku uhonorowała nagrodą Barbie Shero Iwonę Blecharczyk, kierowcę ciężarówki. Blecharczyk jest drugą Polką po dziennikarce Martynie Wojciechowskiej wyróżnioną w ten sposób. Oprócz tytułu, Mattel wypuści też serię lalek inspirowanych wyglądem Iwony Blecharczyk.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Z okazji Dnia Kobiet firma Mattel zwraca uwagę na zjawisko tzw. Dream Gap. Polega na utracie przez małe dziewczynki (w wieku około 5 lat) pewności siebie i wiary we własne możliwości, co może trwać latami. Producent Barbie chce minimalizować to zjawisko, dlatego przyznaje wyjątkowym, inspirującym kobietom z całego świata tytuł Barbie Shero. 

Wyróżnienie przyznawane od 2015 roku na świecie, w 2018 roku po raz pierwszy trafiło do Polki – Martyny Wojciechowskiej.

Iwona Blecharczyk z wyróżnieniem Barbie Shero 

W 2019 roku tytuł Barbie Shero i lalkę inspirowaną swoim wyglądem otrzymała Iwona Blecharczyk – zawodowy kierowca ciężarówki. W mediach społecznościowych pokazuje od kulis zawodowe podróże i codzienne życie kierowcy w trasie. Jej kanał na YouTube ma ponad 250 tys. subskrypcji.

- Barbie od 60 lat inspiruje kolejne pokolenia dziewczynek i przekonuje, by wierzyły, że mają wybór. Nieustannie zmieniając się, wcielając się w role ponad 200 przedstawicielek różnych zawodów, startując w sześciu kampaniach prezydenckich oraz w podróży na Księżyc przed Neilem Armstrongiem, Barbie stała się najlepszym wzorem dla dziewczynek. Pokazuje, że dziewczynki powinny wkraczać w świat, w którym jako kobiety mogą realizować się w każdym zawodzie - komentuje Lisa McKnight, dyrektor generalna i wiceprezes Barbie.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Globalna kampania M&M’s i Marvel

Globalna kampania M&M’s i Marvel